Kalousek poslal Fagana k šípku, směnku nechtějí splatit ani Vary

Autor: ČTK, ljš - 
31. října 2011
10:27

Právník Ed Fagan, který na Karlových Varech požadoval 10 miliard korun za nevyplacené dluhopisy vydané v roce 1924, se pravděpodobně bude muset soudit. Ministerstvo financí proplacení směnek odmítlo s tím, že tyto závazky jsou promlčené. V pondělí se ještě Fagan sejde s primátorem Karlových varů Petrem Kulhánkem, předpokládá se, že i ten jeho požadavky odmítne.

Mluvčí karlovarského magistrátu již dříve řekl, že vedení města je přesvědčeno, že celá emise dluhopisů již splatná nebude, protože dnešní Karlovy Vary nejsou stejné jako ty před 90 lety.

Americký právník Ed Fagan, který se proslavil především tím, že zastupoval rakouské a německé odpůrce jaderné elektrárny Temelín, však přesto v pondělí hodlá předat své požadavky primátorovi města Petru Kulhánkovi.

Ten s ním ale pravděpodobně vyběhne stejně rychle, jako to učili na ministerstvu financí, kde Faganovi nároky považují za dávno promlčené.

Právník, který je přímo jedním z držitelů směnek, dal magistrátu a ministerstvu financí čas na jednání právě do pondělí. Pokud mu nebude vyhověno, hodlá o peníze bojovat soudní cestou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gogo ( 31. října 2011 22:23 )

Co je dobře ?

imrich ( 31. října 2011 20:35 )

já vůbec nechápu, zda je někdo v blesku alespoň trochu gramotný nebo se redaktoři přijímají s ohledem na průměrné iq jeho čtenářů, jaké směnky, proboha? Tady se jedná o dluhopisy, co to má společné se směnkou? Má redaktor alespoň ZŠ?

tomik007 ( 31. října 2011 20:33 )

DOBRA FOTKA NA HALOWEEN

cikrt ( 31. října 2011 20:24 )

hele,a ti ptáci,nebyli náhodou modrý?

gevi ( 31. října 2011 20:10 )

Aha, tak to je dobře.

Zobrazit celou diskusi
Další videa