Smrt Steva Jobse (†56): Zemřel na zástavu dechu

Autor: INT, ljš - 
11. 10. 2011
14:35

Rakovina slinivky, se kterou Steve Jobs (†56) zápasil do konce svých dní, se rozšířila i na další orgány. Nakonec způsobila zástavu dechu, která byla podle úmrtního listu bezprostřední příčinou smrti počítačového génia.

Jobsovo úmrtí oznámila na svých stránkách firma Apple, příčinu smrti však neuvedla. Nebylo to třeba, celý svět věděl, že Jobs od roku 2004 bojoval s rakovinou slinivky břišní, kvůli níž nakonec odešel z vedení Applu.

"Bezprostřední příčinou smrti byla zástava dechu, kterou způsobil tumor slinivky břišní," řekla serveru ABCNews Amy Cornell, mluvčí nemocnice Santa Clara County, která vydala Jobsův úmrtní list. V něm je mimo jiné uvedeno, že Jobs pracoval 36 let jako podnikatel.

Rodina se s Jobsem rozloučila při tichém a soukromém obřadu 7. října, jeho tělo je uloženo na hřbitově Alta Messa Memorial Park v Palo Altu. Zaměstnanci firmy Apple budou mít poslední možnost se s ním naposledy rozloučit při krátkém vzpomínkovém obřadu bez přítomnosti médií, který se bude konat ve středu ve firemním kampusu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa