Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Štěnátka ridgebacka mají fotbalová jména

Autor: Kjos - 
30. září 2011
07:53

Pořádnou nadílkou potěšila fenka Enny (3) své páničky v Nivnici na Slovácku. Porodila 12 štěňat rhodeských ridgebacků, z nichž přežilo deset. A protože pániček je bývalý stoper Dukly Praha, dostali pejsci fotbalová jména -  Viktorka, Baníček, Mesi a od Slávie Sláveček.

Štěnátka vážila dohromady necelých šest kilo a každé z nich má svůj vlastní příběh. První se narodil Franta Pepa jednička. Jméno dostal po císaři Františku Josefu I. „Šel nožičkama a pro mě to byla hrůza. Pak tři hodiny nic! Měli jsme strach a jeli k veterináři. Po cestě v autě ale začala Enny znovu rodit,“ vyprávějí chovatelé Jitka Jančová (42) a Jiří Výmola (46).

Štuplík nechtěl ostatní štěňátka pustit ven

„Štuplík, tak říkáme druhému v pořadí. Vážil 680 g a všechny ostatní  tam „zaštuploval“. Následovala Elza. Tu zachránila švagrová Eliška, když ji hřála dvě hodiny na prsou,“ líčila Jitka.

Citronka – protože se narodila v citroenu, Baníček, Viktorka, Sláveček (od Slavie) a  Mesi. Ten má jméno po útočníku FC Barcelona a má i bílé podkolenky, tzv. štulpny.  „Sendynka je největší holka a říkáme jí kaskadérka, protože se narodila na chodníku. Šopáček přišel na svět zase v šopě,“ vysvětlila Jitka.

Novým páníčkem bude i Steve Lichtág

Šest ridgebacků už má má své nové pány. Jednoho si v nejbližší době odveze  potápěč a podmořský filmař Steve Lichtag.

kterej ( 30. září 2011 12:26 )

dva dotazy mám: 1. v čem jsou ta jména fotbalová? 2. kolik jich utopili?

Zobrazit celou diskusi