Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Zrušíme lůžka, ale lékařům NIC, shodl se Heger a pojišťovny

Autor: jos, Kjaj, ČTK - 
27. ledna 2011
15:59

Ministr zdravotnictví Leoš Heger se sešel se zástupci zdravotních pojišťoven. Na čem se shodli? Zdroje na lékařskou péči tu jsou. "Minimalizací" a "restruktualizací" počtu lůžek akutní péče pak tyto zdroje "vyplavou" napovrch. Dostanou je lékaři? Heger řekl, že od státu nic čekat nemohou!

V nemocnicích v ČR ubude výrazně lůžek akutní péče. Některá zdravotnická zařízení by mohla úplně zaniknout. Restrukturalizace nemocniční sítě začne ještě letos. V příštím roce by se pak měl změnit systém financování nemocnic. Na dnešním jednání se na tom shodli ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) s představiteli zdravotních pojišťoven.

Změnu sítě nemocnic začne chystat nová skupina expertů. Návrhy předloží do konce června. "Je tady záměr redukovat větší množství lůžek akutní péče," řekl po jednání Heger. Zeštíhlení nemocniční sítě je jedním z jeho chystaných reformních kroků. Důvodem plánovaného zrušení akutních lůžek je podle ministra snaha o vyšší efektivitu a také nalezení financí. "Stát peníze nedá, my máme za úkol najít zdroje uvnitř systému," řekl ministr.

Víc peněz a vyšší platy nyní žádají protestující lékaři, kteří podali v nemocnicích výpovědi. K odborářské akci Děkujeme, odcházíme se přidalo 3800 z asi 20 000 nemocničních lékařů. Z práce by mohli odejít ke konci února.

milire ( 28. ledna 2011 17:48 )

pro e.44 já jen, že čtenář bobina si myslí, že se lituji, vůbec né, umím se o svou rodinu postarat jinak, protože kdyby tomu tak nebylo a měli bychom spoléhat na tento náš super stát, tak bychom všichni pochcípali a vůbec ze sebe nedělám chudáka, máme se celkem dobře. Já svou práci, kterou bych dávno dělat ani nemusela, dělám ráda, baví mě a když vidím učitelky v mateřských školách, to samé zdravotní sestřičky, tak před nimi smekám, protože určitě si ani jedna z nich nevybrala toto povolání pouze proto, že je jednou ti nahoře ocení tak, že budou za vodou, k takové práci musí mít lásku a trpělivost a určitě jí dělají proto, že je hlavně baví, protože pracovat s malými dětmi a kór v dnešní době, kdy u nich vládne hodně silná hyperaktivita a není to vůlbec jednoduché a nebo pracovat s umírajícími a těžce nemocnými lidmi, to se nedá dělat pouze pro peníze, sice se opakuji, ale právě proto, že lékař skládal přísahu, tak by si měl trochu uvědomit svoji zodpovědnost a neumím si představit takovou situaci, že by nějakému lékaři hořel dům a hasiči by řekli, že nepracujou, že mu ho neuhasí, protože mají málo peněz a že všichni dávají postupně výpověď, ale je to všechno pouze o určité morálce, proto jsem velice ráda, že alespoň e.44 uznává to, co tím myslím, proto ten dík.

e.44 ( 28. ledna 2011 14:16 )

A já děkuji za ten dík. Už jsem mnohokrát podpořila něčí názor, samozřejmě pro to, že mi přišel rozumný a správný, ne pro to, aby mi za to bylo děkováno. Přesto, nebo právě proto, mě toto první poděkování potěšilo.

milire ( 28. ledna 2011 11:00 )

pro e.44 - děkuji, jsem ráda, že to co jsem napsala, není pouze můj názor, ale opravdu to asi nemá význam, když u toho nepřemýšlím a je to papouškování. Sestřičky v nemocnicích asi taky odnáší mísy a starají se o hodně nemocné lidi jen proto, že tu práci nemají rádi a vybraly si jí jen tak a v době studia si myslely, že to budou dělat za hodně veliké peníze. Díky

e.44 ( 28. ledna 2011 10:46 )

A ty zase vidíš ten problém jenom z doktorský strany a ostatní lidi jsou ti fuk. Můžu tě ujistit, že já jsem o celé problematice dost dobře informovaná, a přesto si nemyslím, že by byli doktoři tak vyjímeční, nebo až tak podhodnocený, aby jako jediní dostali, v současné celkové situci, přidáno. A že jim o nic jiného nejde už jsem se taky dostatečně přesvědčila. A pro tvojí informaci, já, na rozdíl od milire a tebe, nejsem státní zaměstnanec. Dívám se na celou situaci " z venku" , takže můj postoj je nezaujatý.

bobina ( 28. ledna 2011 09:52 )

zkuste se nad tím problémem zamyslet z jiné strany a možná se vám povede zjistit proč ti doktoři dělají to co dělají,v tuto chvíli evidentně nevíte o problému vůbec nic a posuzujete to z pohledu čtenářky bulváru. Váš postoj je asi o tom,jako bych vám já napsala proč děláte práci za pár tisíc,když můžete vydělávat daleko víc a proč si stěžujete jaký jste chudák? Víte a argumentovat tím,že někdo složil nějakou přísahu že bude pomáhat,tak to je sice pravda,ale také nikdo neskládal přísahu že bude dělat za takových podmínek. Vy se také litujete jak málo dostáváte za práci,a nechci srovnávat vaši zodpovědnost s tou lékařskou,protože to ani nejde! Tak to chce trochu víc přemýšlet a nepapouškovat!

Zobrazit celou diskusi
Další videa