Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Sazka v krizi: Co na to její šéf?

Ředitel Sazky Aleš Hušák přiznal, že společnost musí prodat část majetku
Ředitel Sazky Aleš Hušák přiznal, že společnost musí prodat část majetku  (Autor: Pavel Mazáč (Sport))
Autor: Pavlína Kosová, Kjos - 
20. prosince 2010
18:36

Sazka se potýká s krizí kvůli dluhům, které vznikly stavbou O2 Arény. Podle šéfa Sazky Aleše Hušáka (53) „soudný den“ nenastal. Hušák ale přiznal, že čelí „bezprecedentnímu tlaku na nepřátelské převzetí společnosti“.

Další problém pro Sazku je podnikatel Radovan Vítek (39). Ten skoupil její pohledávky v hodnotě 900 milionů, které chce proplatit. Sazka v pondělí na tiskové konferenci oznámila, že začne s prodejem pozemků a dalšího majetku.

„Je jasné, že za vývojem posledních dní stojí aktivity konkurence, je to především avizovaný projekt v oblasti loterií,“ řekl šéf Sazky Hušák.

Majitelé konkurenční společnosti Fortuny nařčení odmítli. Sazka představila záchranný plán, který spočívá ve zprůhlednění finančních toků Sazky na jednom účtu a vytvoření nového platebního kalendáře. A jak to bude s horentními platy managementu?

„My jsme jako management udělali pro společnost dost, ale taky jsme se v uvozovkách neměli špatně, teď je nutné to té společnosti samozřejmě vrátit,“ uvedl Hušák. Sazka také prodá nepotřebný majetek, včetně dvou luxusních aut bentley. Dobře na tom nebudou sportovní sdružení, které Sazku vlastní.

Sport bez dotace

"Sportovní svazy nedostanou od Sazky v následujících 20 letech ani korunu, a to ani v případě, že loterijní společnost vyřeší své současné problémy," řekl pro Lidové noviny místopředseda Českého olympijského výboru pro ekonomiku Jiří Kejval. Hušák k tomu podotkl, že „dvacet let je tak dlouhá doba, že nikdo neví co bude.“ Svazy však hovoří o „devastujících následcích pro sport“.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

paja296 ( 13. ledna 2011 18:43 )

a kolik to dělá ty dvě procenta??a kolik je kauce??

petr11 ( 21. prosince 2010 04:50 )

...to bude zase pěkně dlouhej tunel

mujboze ( 20. prosince 2010 21:58 )

...jak to tam běží není přece nic jiného ...než co se děje aktuálně ve vládě ...a co se děje 1000x skrytě všude jinde, ne? ...takže naivita lidí lomcuje mým bože jak orkán severský ...neb si lidi stále myslej ...že někde je 1000, milon jinejch čistejch křišťálovejch lidiček ...kteří jak anděle vyměněj všechny politiky ...hušáky ...bakaly ...janečky ...romany ...a 1000 podobnejch lumpů ... a z naší republiky se stane šípkovovej zámeček

janejaneja ( 20. prosince 2010 20:10 )

kteří mají od ní v pronájmu za vratnou kauci terminály dostávají za služby pro Sazku 2% provize !!!!!!!!!!!!!! Slovy: dvě procenta !!! Je to normální ?? Při takovém toku peněz ?

mujboze ( 20. prosince 2010 20:04 )

...co se za mládí jako svazák naučíš ...(dyž poskvrníš hlavu vyčuráním komoušum) ...to po Velký revoluci jak dybys našel ! ...svazákovi šlape na patu jinej výtečník - multi-Vítek ...a samozřejmě penta ...voba nadržení na lukrativní kšeft Sazky ...a když to vyjde, ...tak i za zlomek ceny nemovitosti a halu ...vedle kauzy Blanickejch rytířů, knížete a nepočasí ...další super sazková kovbojka ...máme zajistěný radostný Vánočky a jistě i Novej rok

Zobrazit celou diskusi