Janečkovi sníží plat: Tak končíte, pane řediteli?

Autor: ČTK, Kjaj - 
15. 12. 2010
14:27

Takový dáreček pod stromeček si jistě nepřál. Generálnímu řediteli České televize se od ledna sníží plat o pět procent - což luxusem zhýčkaný Janeček jen těžko rozdýchá. Vždyť současný plat 237 000 Kč mu přišel jako almužna a prohlašoval, že za méně by nepracoval. Tak šup, pane řediteli, dodržte své slovo!

Generální ředitel České televize Jiří Janeček bude od ledna brát o pět procent méně. To si tedy utrhne od úst! Pevná část jeho mzdy bude "pouze" 156.750 korun a pohyblivá část 68.400 Kč. Měsíčně si tedy při dobré vůli Rady přijde i na 225 tisíc Kč měsíčně. Modleme se, aby pan veřejnoprávní papaláš s tak mizernou mzdou neskončil na ulici!

Před několika měsíci Janeček prohlásil, že za méně peněz, by ředitele ani nedělal. Jinde by mu prý dali miliony... Blesk.cz vyzývá: "Dodržte své slovo!"

Maximální výše jeho roční odměny bude odvozená z dvacetinásobku hrubé měsíční mzdy zaměstnanců ČT za předcházející rok. Na čtvrtečním zasedání o tom rozhodla Rada České televize.

Rada změnila i kritéria, podle kterých se rozhodne, zda bude pohyblivá část a odměna vyplacena v plné výši. Kritérii bude například spokojenost Rady ČT s plněním usnesení a televizní sledovanost. Ta už nadále nebude hodnocena ve skupině lidí mezi 15 a 64 roky věku, ale ve věkové skupině od čtyř let výše.

Rada ČT bude nově generálního ředitele televize hodnotit vždy po půl roce. Nyní to dělá čtvrtletně.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

bedna ( 18. prosince 2010 09:09 )

Jak je možné, že má Janeček snížen plat pouze o pět %, když ostatním státním zaměstnancům bude snížen plat o deset %?. Má Janeček někaká zvláštní privilegia?

djaba ( 17. prosince 2010 22:02 )

Vidíte,kdyby jste se lépe učili ,byli pozornými žáky se vzorným chováním ,jistě by jste byli také nějakým Janečkem nebo alespoň jeho náměstkem.A teď by jste obraceli v ruce každý desetitisíc , aby jste vyšli do příští výplaty .K tomu ještě by vám pět procent ubylo .No co se dá dělat , je to pech.

lyznik008 ( 16. prosince 2010 14:32 )

ale i celá ČT je socialistický moloch.Zneužívají archiv a vysílají většinu starých pořadů jejichž promítnutí je nic nestojí,navíc s nimi šmelí v telešopinku a získávají tak další prostředky na p.Janečka a jemu podobné,aby se mohli obohacovat a na to musíme ještě my-koncesionáři ze zákona platit.Přitom co sama čtv zplodí je nevalné úrovně.Pobuřující je i "čeština",kterou mluví především moderátoři hlavních zpráv na čt1 a čt24.Např.otázka red.Stlukové zní-V novinách píšou, že policisti taky můžou pomoct při odhalení korupce.Odpověď dotazovaného řadového občana zní:"Ano v novinách píší,že policisté skutečně mohou pomoci.K tomu,aby se takto mohli vyjadřovat prý mají v čt jazykového poradce a ten jim takovéto vyjadřování posvětil jako také spisovné.Na celý tento balast by pomohlo jediné kouzelné slovíčko vyslovené kdysi dnešním p.prezintem a to slovo zní PRIVATIZACE.

sakra ( 16. prosince 2010 12:41 )

Řeknu to přímo a bez zábran. Jděte s Janečkem a jemu podobným do pr.de.le!!!

gogo ( 16. prosince 2010 09:29 )

Pouze trapný a nechutný vtip. A kolik takových Janečků vysává státní pokladnu. Kvůli kterým si ostatní mají "utahovat opasky" ... Co tomu říkáte pane Havle ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa