Řediteli ČT Janečkovi zatrhli prémie! Tleskáme!

Ředitel ČT Jiří Janeček nedostane za 3. čtvrtletí prémie
Autor: hof, šim, ČTK - 
24. listopadu 2010
17:13

Na 129 000 korun musí zapomenout generální ředitel České televize Jiří Janeček. Rada ČT to zamítla. Janeček si přesto nemusí naříkat. Výše jeho měsíční fixní mzdy je totiž 165 000 Kč! Janeček se podle svých slov po rozhodnutí cítil jako vyvrhel.

Hodinové jednání Rady ČT skončilo s výsledkem zamítnuto. Rada neschválila splnění finančních a kvalitativních ukazatelů veřejnoprávní televizí za třetí čtvrtletí, na které je vázána výplata pohyblivé složky mzdy generálního ředitele Jiřího Janečka. "Je mi líto, že jsem tomu byl přítomen. Cítil jsem se tu jako vyvrhel," komentoval rozhodnutí rady Janeček.

Ke schválení je potřeba nadpoloviční většina hlasů. Volba ale dopadla nerozhodně - šest pro, šest proti. "Neschválili jsme pravidla pro přiznání pohyblivé složky ze mzdy, podle kterých musí televize čtvrtletně plnit ukazatele cash flow, sledovanosti a spokojenosti. Bylo to 6 proti 6 členům, o pohyblivé složce pana Janečka jsme tak ani hlasovat nemohli," řekla Blesk.cz členka Rady ČT Dana Eklová. Výsledek jednání Blesk.cz potvrdili i další členové rady. "Jak se k tomu teď postaví ČT, nevíme, ani kdy bude mít další schůzi," řekl Blesk.cz Jiří Baumruk.

V pololetním a celoročním hodnocení rada posuzuje i to, zda ČT dosáhla vyrovnaného hospodaření. Rovněž posuzuje, jak management plnil usnesení rady a zákonné povinnosti. Za to řediteli náleží dalších 29 000 Kč měsíčně. Za celý loňský rok získal Janeček v rámci pohyblivé složky mzdy 704 780 Kč.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ghero76 ( 25. listopadu 2010 16:16 )

Ja bych takovejhle smrad jako jen on doslova utopil ve špíně a smradu jen o kousku rohlíku a vodu bych mu nqatočil jen z kanálu. Ještě že na tu zasranou televizi ct1, ct2 atd nekoukám, bo by mě museli vypadnout oči z důlků. Je to šváb který se bazíruje na hloupých lidech jakpo celej náš parlament a všichni vysoko . Do plynu s nima

sakra ( 25. listopadu 2010 11:20 )

Souhlas - "Cítil jsem se tu jako vyvrhel" a to také je. Už to ČT pod jeho vedením dělá jako soukromé televize. Pořad má začít ve 20,00 a běží reklamy a začátek pořadu je 20,10hod. Ať jde už konečně do háje a nastoupí na jeho místo skutečný odborník.

anka ( 25. listopadu 2010 02:09 )

a vidite gogo....dneska s vami souhlasim.....

anka ( 25. listopadu 2010 02:08 )

souhlas....a diky tem 6 clenum rady...

anka ( 25. listopadu 2010 02:07 )

souhlas....a diky tem 6 clenum rady...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud