Blesk navštívil kanceláře mocných: Rath má pracovnu jako prezident!

Autor: hof, čad, koc, op, sč, mivrk - 
9. října 2010
00:31

Vybavení své kanceláře, zasedačky a sekretariátu za 4 miliony korun středočeský hejtman David Rath (45, ČSSD) považuje za přiměřené své funkci. Blesk proto jeho království porovnal s kancelářemi dalších politiků a byznysmenů. Na rozdíl od Ratha všichni svou pracovnu Blesku ochotně ukázali. Kancelář středočeského hejtmana se nejvíce podobá té, kde úřaduje prezident Václav Klaus. Všechny ostatní působí skromněji a třeba taková kancelář úspěšného podnikatele Radima Jančury je mezi nimi úplná popelka.

klausklaus | abl

Prezident Václav Klaus: Hlavní je funkčnost

Stejně jako jeho předchůdce Václav Havel (74) se prezident Václav Klaus (68) snaží o zachování původního stylu vybavení Pražského hradu. Kancelář chtěl mít co nejblíže svým sekretářkám, a proto nevyužívá pracovnu exprezidenta Havla, ale svůj pracovní stůl umístil do místnosti, která sousedí s administrativním zázemím.

nečasnečas | abl

Premiér Petr Nečas: Kancelář po Topolánkovi

Nic na vybavení premiérské kanceláře v pražské Strakově akademii neměnil současný ministerský předseda Petr Nečas (44, ODS). Jeho předchůdce Mirek Topolánek (54, ODS) si ji nechal zrekonstruovat v roce 2007 za milion korun. Kromě nábytku se měnila i parketová podlaha a malovalo se. Nečas nemá problém svou kancelář ukázat, Česká televize z ní dokonce nedávno vysílala debatní pořad Otázky Václava Moravce.

kancelářkancelář | abl

Ministr dopravy Vít Bárta: Vláčky, letadlo i kůň

Kancelář ministra dopravy Víta Bárty (37, VV) zdobí makety aut, model letadla, soška koně, na které si ministr tolik potrpí, a v rohu místnosti vláčková dráha. „Tu jsem si sem přinesl, je funkční, ale teď zrovna není v proudu,“ řekl Blesku. Do bývalé kanceláře Gustáva Husáka si pak přinesl prý už jen tabuli.

kancelářkancelář | abl

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák: Deset let starý nábytek

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (57, ČSSD) má kancelář ve čtrnáctém poschodí proslulého zlínského mrakodrapu. Nábytek je v ní deset let starý a Mišák je již třetím hejtmanem, který ho využívá.

běhounekběhounek | abl

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek: Židle z druhé ruky

Kancelář hejtmana kraje Vysočina v Jihlavě Jiřího Běhounka (58, ČSSD) vypadá vkusně, přestože nábytek není z masivního dřeva. Běhounek po svém předchůdci nenechal vyměnit ani židli za svým pracovním stolem. „Jedná se o běžný kancelářský nábytek, vyrobený zde na Vysočině. Na to se tehdy dbalo,“ řekla Blesku mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

kancelářkancelář | abl

Generální ředitel ČT Jiří Janeček: Luxus za miliony

Nákladně rekonstruovat si loni, v době největší ekonomické krize, nechal svoji kancelář generální ředitel České televize Jiří Janeček (53). „Netuším, kolik to stálo přesně. Asi dva miliony,“ prohlásil tehdy Janeček. Pracovna je vybavena i koupelnou a terasou. Blesk spočítal, že panu řediteli se na rekonstrukci kanceláře složilo koncesionářskými poplatky menší městečko.

kancelářkancelář | abl

Šéfka Ringieru Libuše Šmuclerová: Odtud vládne Blesku

Když se Blesk zajímal o kancelář ředitele ČT Jiřího Janečka, dostalo se mu následující výzvy. „Přijďte se podívat. A hlavně vyfoťte kancelář vaší paní ředitelky,“ vyzval reportéry Janeček. Generální ředitelka společnosti Ringier, která Blesk vydává, s tím neměla problém. Pracovna Libuše Šmuclerové (47) je vybavena především funkčně a prakticky.

běhounekběhounek | abl

Šéf Student Agency Radim Jančura: Za 4 miliony vybavil 4 patra

Vybavení si platí na rozdíl od politiků ze svého, a tak si své pracoviště zařídil úsporně. Šéf firmy Student Agency Radim Jančura (38) sdílí brněnskou kancelář s kolegy. „Vybavení za čtyři miliony jako hejtman Rath určitě nemám! Za stejnou sumu máme vybavené všechny kanceláře firmy ve čtyřech patrech,“ usmívá se Jančura.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cernysvetlo ( 9. února 2011 15:38 )

Bendl měl ve své kanceláři vyřazený nábytek z min. rozvoje. Jak vidno, co socan, to lhář.

cernysvetlo ( 9. února 2011 15:36 )

Na překlepy se vykašli, omluva by sedla za tvou zaslepenost.

cernysvetlo ( 9. února 2011 15:34 )

Dokud se bude pan hejtman chovat jako sultán, s tím rozdílem, že utrácí státní. A dokud se nenaučí chovat slušně.

ambree ( 9. října 2010 17:26 )

Omlouvám se za pár překlepů.

ambree ( 9. října 2010 17:25 )

Přesně tak, jak se hejtmani vymění, nábytek tam zůstena i tomu dalšímu. No Paroubek už není předseda a nemají na koho děšlat hon, tak je jim dobrý i pan Rath a jeho kancelář, vybavená kolem 428 tisíc korun, jak nedávno psal sám blesk. 4 mil. stála rekonstrukce celého sekr a zasedačky. Ale hloupé ovce se chytnou i na to, že celé 4 mil. stála jen jeho kancelář.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud