Paříž: V luxusním bytě se našlo 111 kilogramů kokainu!

Kokain
Autor: ČTK, mivr - 
28. 11. 2010
11:02

Celkem 111 kilogramů kokainu za zhruba 9,3 milionu dolarů (173,6 milionu korun) našla a ihned zabavila francouzská policie v luxusním bytě na předměstí Paříže. Při zásahu byly zadrženi dva Francouzi, jeden Íránec a jeden Venezuelec. Policie vůbec nechápe, jak tam mohl probíhat tak velký obchod s drogami.

Šéf pařížské soudní policie Christian Flaesch označil místo nálezu tak velkého množství drogy za nezvyklé. "Je to nepochybně mimořádné najít tohle v bytě," řekl. "Obvykle jsou to skladiště nebo lodi, ale ne byty. Potřebujete propracovanou síť, abyste dostali takhle velké množství drogy do Francie a pak musíte mít kapacitu na distribuci," dodal.

Záznam z bytu v Neuilly-sur-Seine ukázal kokain v desítkách průhledných plastikových balíčků v několika kufrech. Byt patří saudské rodině, ale policie předpokládá, že od něj podezřelí získali klíče nelegální cestou a poté ho použili jako útočiště nebo distribuční místo. Podle policistů nejsou žádné náznaky, že by zmíněná saudská rodina měla o kokainových operacích nějakou povědomost.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa