Tohle na své zahrádce nenajdete... nebo ano?

Autor: uá, lac - 
26. srpna 2009
05:00

Obří cibule, špičaté hlávky zelí, 24 druhů paprik, barevné květáky nebo gigantické melouny. To vše roste na zahradě manželů Ondřeje a Marcely Gurových z Dobříčan na Žatecku.

Příroda umí vyčarovat i jiné věci. Třeba dvoubarevnou růži nebo fialové mrkve. Čtenáři, pochlubte se, co kuriózního jste vypěstovali letos na své zahrádce vy. Letošní chloubou Gurových jsou papriky. Ve dvou fóliovnících a na venkovních záhonech jich mají dvacet čtyři druhy! Loni se jim podařilo vypěstovat papriku Leanta, která vážila 86 dekagramů.

Specialitou manželů jsou také jedny z nejpálivějších papriček Habanero, za něž získali na Zahradě Čech cenu návštěvníků. Loni vypěstovali ze semínek oranžové, letos zkouší ještě i červené a žluté.

V Jirkově zase vykvetla růže s červenými a růžovými květy. A třetí poupě zatím vypadá, že se vybarví do oranžova. „Zřejmě se zvrtnul gen pro barvu a růže zmutovala. Stává se to. Napřesrok určitě pokvetou stejně,“ řekl botanik Jiří Roth z Chomutova.


Výzva Blesk.cz

Jste vášniví zahrádkáři? Chcete se pochlubit, co vám vyrostlo na záhonech? Pošlete foto vašich kuriózních plodů nebo květin.

tip@blesk.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud