Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Zuřiví a zadlužení Řekové oblékli Merkelovou do nacistické uniformy

Autor: ČTK, mivr, INT - 
28. října 2011
11:23

Pro dobrotu na žebrotu. Německá kancléřka Angela Merkel se rvala na summitu eurozóny v Bruselu za zadlužené Řecko, aby se mu jakkoli pomohlo. Nakonec docílila toho, že zemi na jihu Evropy se odpustí polovina dluhu, tedy okolo 100 miliard eur. A odpověď jižanů? V Athénách vylepili plakát, kde je Merkelová oblečená v nacistické uniformě a nad její usměvavou tváří visí nápis: Veřejné pohoršení!

Angela Merkel jako nacistka v Řecku - to se nestalo poprvé. Už během dřívějších demonstrací v hlavním městě Athénách lidé zdvihali transparenty, na nichž byla německá kancléřka zvěčněná spolu s nacistickými symboly. Teď se objevila v uniformě a s červenou růží na výkladním skle tamního pekařství.

Prodej poloviny dluhů měl Řekům ulehčit, ale očividně to spíš situaci přitížilo. Proč to všechno? Podle všeho se jižané bojí, že vláda za 100 miliard prodala jejich zemi. "Divím se, že už všichni Řekové nejsou v ulicích a nebouří se!" řekla německému serveru Bild.de místní obyvatelka.

Summit o krizi v EU skončil dohodou o tom, že Řekům se odpustí 50 procent dluhů. Řekové se hospodařit s financemi v brzké době určitě nenaučí, ale zřejmě mohou očekávat další finanční injekce. Členské země eurozóny by měly podle prohlášení eurozóny přispět dalšími 30 miliardami eur, které poputují tentokrát i ze soukromého sektoru.

 

pgga ( 29. října 2011 04:30 )

Pejsane..nestezuj si...dej chvilku Blesku pohov a vem manzelku do Recka pod slunecnik! ..No ne?

pgga ( 29. října 2011 04:26 )

Ona presne vi co dela...a Rekove se do toho dostali sami.

pgga ( 29. října 2011 04:24 )

Coze? ..Pochopitelne chrani zajmy Nemecka.

pgga ( 29. října 2011 04:22 )

xxx. ( 28. října 2011 19:05 )

Nemecko je exportni zeme, navrat k Marce by byl velmi drahy. Nehlede na to, ze se jedna o ruceni a to imaginarnimi penezi. Nic lepsiho pro Nemecko udelat nemohla

Zobrazit celou diskusi