Ruský boháč Roman Abramovič koupí nejdražší vilu světa

Autor: INT, pf, mivrk - 
31. 8. 2011
16:15

Ruský miliardář Roman Abramovič (44) jednoznačně potvrdil, že patří k nejbohatším lidem planety. Rozhodl se, že koupí nejdražší vilu světa. Mamutí investice do nemovitosti vyjde boháče v přepočtu na více než neuvěřitelných 12 miliard korun!

K Ville Leopolda, která se nachází na Francouzské riviéře, se váží bohaté, ale zároveň poněkud kruté historické souvislosti. Budovu nechal postavit belgický král Leopold II. (†44) jako dar pro milenku Caroline Lacroix (†64).

Právě Leopold II. ale podle rakouského serveru ÖE24 proslul nezměrnou krutostí zejména k obyvatelům afrického státu Kongo. Tisíce místních lidí totiž vladař terorizoval kvůli těžbě přírodních zdrojů. Dále je známo, že dosud posledního obyvatele rozlehlého objektu tvořil libanonský bankéř Edmond Safra. Ten tam zemřel 3. prosince 1999 za záhadných okolností.

Rozšíří si luxusní majetek

Navzdory tomu se movitý Rus a bývalý gubernátor Čukotky, jehož jmění pochází údajně z obchodu s ropou, prý do vily opravdu zamiloval. Není vážně divu! Místo, které dříve sloužilo i k natáčení filmu slavného režiséra Alfreda Hitchcocka (†82) Chyťte zloděje, má opravdu všechno. Výjimkou není rozsáhlý bazén, venkovní posezení, špičkově udržované a obrovské zahrady nebo luxusní interiér. Další zajímavostí vztahující se k nejdražšímu objektu na světě je, že o něj dříve projevil jiný ruský miliardář – Michail Prochorov.

Ten si ale rozhodl už podepsanou smlouvu vypovědět, čímž rozladil majitelku, vdovu po zámožném libanonském bankéři Lily Safra, která nechtěla Rusovi vrátit tučnou zálohu na dům. Teď je ale všechno naprosto jinak. Roman Abramovič koupí značně rozšíří svůj pohádkový majetek, ke kterému kromě tučných kont patří soukromé tryskové letadlo a tři luxusní plavidla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

hirimiri ( 31. srpna 2011 17:28 )

Buď nějaká nová technologie nebo naprosto neschopný korektor, ve větě nad tímto odstavcem vynechali slovo

diskutujici ( 31. srpna 2011 17:25 )

Oh, muj boze...... "soukromé triskové letadlo".

tomik007 ( 31. srpna 2011 17:17 )

Kalousek zavahal

turan ( 31. srpna 2011 16:47 )

 To sa pánovi Abramovičovi kupuje-keď naň a jeho pupok robí polovica ruských burlakov! Hovno je to a načo o ňom písať?

Zobrazit celou diskusi
Další videa