Jackie Kennedy: Vyjdou dosud nezveřejněné rozhovory!

Autor: ČTK, mivr - 
27. 5. 2011
22:47

V roce 1964 Jacqueline Kennedy, tehdy už bývalá první dáma Spojených států, poskytla několik rozhovorů historikovi Arthuru M. Schlesingerori mladšímu. Dcera Caroline se teď rozhodla je zveřejnit a vydat je i knižně.

Americká televize ABC odvysílá několik dosud nezveřejněných rozhovorů ze 60. let minulého století, v nichž Jacqueline Kennedy (†64) mluví o svém životě s manželem a bývalým americkým prezidentem J. F. Kennedym.

Jackie, jak se jí říkalo, se po smrti svého muže, který byl zastřelen v texaském Dallasu v roce 1963, vdala za řeckého magnáta Aristotela Onassise. Žena, která je považována za jednu z nejkrásnějších prvních dam americké historie, zemřela na rakovinu v roce 1994.

Zmínka i o posledních dnech manžela

Bývalá první dáma USA poskytla v roce 1964 historikovi Arthuru M. Schlesingerori mladšímu sedm rozhovorů, které dohromady vydají na osm hodin nahrávek. Televize a rádia ABC je budou od září vysílat ve zkrácené verzi.

"Moje matka brala velmi vážně povinnost zachovat a dokumentovat historii administrativy mého otce - a výsledkem jsou tyto rozhovory," řekla dcera Kennedyových Caroline, která nahrávky dala k dispozici.

Rozhovory se zabývají řadou témat, včetně prvních politických kampaní Kennedyho, kubánskou raketovou krizí nebo posledními dny Kennedyho v Bílém domě.
Nakladatelství Hyperion chce nahrávky vydat i jako přílohu knihy o bývalé první dámě, jejíž předmluvu píše dcera Caroline.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

crakazasecrak ( 28. května 2011 09:22 )

NÉÉÉÉÉÉÉÉ, delfín je krásnýýýýýýýýýýýýýý ona byla obludná

zamlzena ( 28. května 2011 09:16 )

líčila se tak, aby zmenšila vzdálenost očí, pak byla zajímnavá Jinak připomínala trochu delfína.....

crakazasecrak ( 28. května 2011 06:46 )

stál jen za to ,že ta rašple byla bohatá..

crakazasecrak ( 28. května 2011 06:23 )

vůbec hezká...

Zobrazit celou diskusi
Další videa