Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Google 'špicluje' lidi. Němci zuří!

Autor: jos, mivr, val - 
17. srpna 2010
15:20

FOTO: Soukromí lidí je ohroženo! Služba Google Street View nabízí jedinečný pohled do ulic přes internet. Snímky z družice ukazují i intimní detaily. To se však nelíbí především Němcům, kteří se proti virtuálnímu prohlížeči bouří! „Dříve tu byl stát špiclů, dnes máme Google Street View," napsal jeden z německých deníků.

Desítky tisíc lidí se mohou objevit na internetu v hodně nelichotivých pozicích. Za vše může služba Google Street View. Fotografie opalujících se žen a další pikantní snímky pobouřily zejména Němce.

S novou aplikací nesouhlasí obyčejní lidé i vrcholní politici. Zákon na ochranu údajů v tom vidí masivní narušení soukromí. Federace německých detektivů se dokonce bojí, že by tento systém mohli využívat zloději a špióni.

„Příští týden se bude ve vládě jednat o přísnějších zákonech,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra a člen politické strany CDU Thomas de Maizière.

„Každý občan má podle právních předpisů EU právo se proti Google Street View odvolat. Očekávám, že se Google podvolí právu, které platí všude v Evropě. Nejlepší by podle mě bylo, kdyby měli občané šanci odvolat se po dobu šesti týdnů,“ řekla komisařka soudu Evropské unie Viviane Reding.

alenam ( 17. srpna 2010 23:29 )

fouk.si ( 17. srpna 2010 16:01 )

ne.po.srali veřejně nesouložím nikde nekradu tak to že si mně někde gůůůgl vyfotí a vystaví na netu tak to mně trápí se všeho nejmíň jestli se na mně chce někdo podívat jak venku kouřím nebo se válím u bazénu tak ať se klidně podívá

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa