Do babyboxu odložili podchlazenou Valentýnku

Do babyboxu v Šumperku odložil někdo v neděli ráno jen pár hodin starou holčičku - ilustrační foto
Autor: ČTK, šim - 
13. února 2011
16:15

Jen několik hodin starou holčičku objevili v neděli ráno zdravotníci v babyboxu umístěném v šumperské nemocnici. Holčička vážící 2,6 kilogramu dostala nakonec jméno Valentýnka a je nyní v péči lékařů. Je to už 42. odložené dítě v Česku.

Signalizace se v šumperské nemocnici rozsvítila po 09:00. "Za necelou minutku držela sestřička v náručí holčičku zabalenou do dvou ručníků. Pediatrička okamžitě poznala, že děťátko je staré jen několik hodin a na první pohled zdravé," uvedl zakladatel babyboxů  v Česku Ludvík Hess.

Z Martinky udělali Valentýnku

Ten dal původně holčičce jméno po správci nemocnice Martinu Pelnářovi, se kterým babybox v nemocnici zřizoval. "Lékaři šumperské nemocnice nalezenou holčičku nakonec pojmenovali jménem Valentýnka, a to s ohledem na pondělní svátek zamilovaných," řekla mluvčí nemocnice Hana Szotkowská. Upřesnila, že dítě váží 2635 gramů a měří 46 centimetrů.

V Šumperku byl babybox otevřen 19. ledna 2009, je to první dítě, co zde bylo za dobu existence tohoto zařízení odloženo. "Jeho schránka je umístěna v blízkosti vchodu do centrálního příjmu nemocnice tak, aby matce zajistila anonymitu při vložení dítěte do boxu. Schránka je opatřena návodem na použití v češtině, ruštině a angličtině a její obsluha je velmi snadná," dodala Szotkowská.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ratonita ( 21. února 2011 22:11 )

hodně štěstí Valentýnko!!!!!!!!!

hugu ( 13. února 2011 23:07 )

měl opravdu dobrý nápad,další zachráněný život. Děvčátku přeji vše nej a aby se nikdy nedozvěla jak se dostala k rodičům.

muchojka ( 13. února 2011 22:44 )

...ANEBO TATOVI URIZNOUT VARLATA

charia ( 13. února 2011 20:22 )

Valentýnko, štěstím je, že tě odložili do byby boxu a neskončila jsi bůh ví kde. Přeji Ti, aby tě dostali domů hodní a laskaví rodiče, aby Tě zahrnuli láskou a nikdy jsi nestrádala

paja296 ( 13. února 2011 17:47 )

Hodně lásky v životě přeji Valentýnce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud