Neděle 28. listopadu 2021
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Okamura je dle ČT žena a oběť Rudých Khmérů

Autor: ap, Kšim - 
1. února 2011
16:38

Těžko uvěřitelného trapasu se dopustila Česká televize. Z podnikatele a mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamury udělala naše veřejnoprávní stanice přeživší oběť khmérského režimu. Aby to nestačilo, Chan Thireth, za kterou ho označila, je navíc žena.

Na ČT běžely pondělní večerní Události a statisíce diváků se mohly v přímém přenosu dozvědět novinku. Tomio Okamura je ve skutečnosti ženou Chan Thireth, co přežila masové vraždění v Kambodži. Řádění Rudých Khmérů si vyžádalo miliony obětí.

Byla snad Chan Thireth událostmi tak vystresovaná, že se přeoperovala na muže a pod jménem Tomio Okamura se stala úspěšným podnikatelem v českém cestovním průmyslu? Ne, pouze redaktoři ČT si vybrali slabší chvilku.

Okamura to bere s úsměvem

Samotný Okamura bere celou událost bere s úsměvem. "Asi byl pan redaktor z ČT tak vystresovaný událostmi v Egyptě, že se mu do reportáže zkrátka vloudil zpravodajský šotek," nedělal si z události těžkou hlavu Okamura.

"To, že by mě někdo označil za oběť khmérského režimu, se mi opravdu ještě nestalo," bavil se incidentem. "Zejména kontrast mezi mým oblečením a tvrzením, že jsem obětí khmerského režimu mi přijde úsměvné," uzavřel Okamura s tím, že možná redaktorovi jeho tvář někoho připomínala.

Pravá Chan Thireth svědčila u soudu

Doufejme, že se mýlil. Chan Thireth je totiž ve skutečnosti žena. V pondělí jako opravdová oběť khmérského režimu vystupovala před soudem s představiteli Rudých Khmérů a do smíchu jí nebylo.

"Vypadá to, že by mohli jednoduše vyváznout. Nechápu, jak mohou tvrdit, že netušili, co dělají jejich podřízení," uvedla Chan Thireth, ze které redaktoři ČT jedním střihem vytvořili Tomio Okamuru.

horak47 ( 2. února 2011 10:34 )

Je třeba dodat že je ještě velký žvanil a lehoživka.

paja296 ( 1. února 2011 19:28 )

Tak to sem potřeboval vědět,jinak bych nemohl usnout.díky moc.

Zobrazit celou diskusi
Další videa