Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Prima už nebude Cool! Po názvu jdou Maďaři

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK, šim - 
9. února 2011
07:35

Televizi Prima hrozí, že přijde o název stanice Prima Cool. Ani více než rok po podání přihlášky se jí nedaří zapsat ochrannou známku Prima Cool pro televizní vysílání. Jméno Cool si totiž nárokuje maďarská mediální společnost IKO Kábeltévé Szolgáltató.

Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV) loni v prosinci společnosti FTV Prima přihlášku částečně zamítl. Proti užívání názvu pro televizní program totiž protestuje maďarská mediální společnost IKO Kábeltévé Szolgáltató. Ta má od roku 2006 evropskou registrovanou známku pro vlastní televizi Cool TV. Známka platí i v Česku, píše E15.

Rozhodnutí o zamítnutí přihlášky Primy doposud nenabylo právní moci. "Proti rozhodnutí ÚPV jsme podali rozklad. Jsme přesvědčeni, že by mu úřad měl ve druhé instanci vyhovět," uvedla mluvčí Primy Jana Kocová. Možnost ztráty jména Prima Cool podle ní není na pořadu dne. Podle Josefa Dvornáka z ÚPV byl rozklad odeslán společnosti IKO k vyjádření.

 

Maďarský Cool chce do Česka

Společnost IKO Kábeltévé Szolgáltató, která v ČR vlastní dceřinou firmu IKO Cable, po Primě žádá, aby se zdržela označení svého druhého programu jako Prima Cool. "Projekt naší televize Cool momentálně běží v Maďarsku. Je to velmi úspěšný projekt. Ve chvíli, kdy v Česku najdeme dobré příležitosti k byznysu, tak určitě přikročíme k expanzi," řekla ředitelka IKO Cable Erika Luzsicza.

Podle E15 však námitky maďarské společnosti IKO televize Prima odmítá. "Námi přihlašovaná kombinovaná ochranná známka, natož název Prima Cool, s ochrannou známkou Cool TV nekolidují. V Evropě existuje mnoho stanic, jejichž název sestává z názvu mediální skupiny a nějakého dodatku. Slovo cool si nikdo přivlastnit nemůže," doplnila Kocová. Žádné jednání s IKO podle ní česká komerční televize iniciovat nebude.

Maďarský kanál Cool TV je podobně jako Prima Cool, který televize Prima spustila v dubnu 2009, zaměřen na mužské diváky od 18 do 40 let. Prima Cool loni dosáhla podílu na sledovanosti 2,44 procenta.

monza ( 9. února 2011 15:25 )

"dobře"

monza ( 9. února 2011 15:23 )

To je dubře.Koukejte tam kam koukáte celý život.Do blba!

mr.x ( 9. února 2011 15:00 )

Reklamy a upoutavky jsou to nejlepsi co muze byt z ceskych TV, asi jste nejaky martani A porady na Coolu jsou taky Cool a supr, viz. Simpsni, Earl atd. Asi vy koukate na Novu, na kterou ja treba zasadne nekoukam, je to brak.

palko1961 ( 9. února 2011 14:20 )

cela Cool i z Madarama do haje. Nikdo na ne neni zvedavy.

sakra ( 9. února 2011 13:20 )

Reklamy a upoutávky jsou už nesnesitelné stejně jako ostatní americké programy. Přestali jsme se na ní úplně koukat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa