Inspektor ujel tramvají i s cestujícími!

Ilustrační foto  (Autor: Petr Merta, Jiří Hadač)
Autor: ČTK, rvs - 
26. července 2010
18:18

Řidič pražské tramvaje Michal Řehák si z tramvaje odskočil pro svačinu a pracovník dopravní kontroly mu s vozem ujel. Podle řidiče se inspektor zachoval nepřiměřeně a porušil předpisy. Podle mluvčí podniku Ilony Vysoudilové ale měl inspektor na takový postup právo.

Kuriozní událost se stala v sobotu kolem 11:00 na lince číslo 20 v obratišti Smíchovské nádraží. "Přiznávám svůj prohřešek, vzdálil jsem se ale jen asi na pět metrů," vypráví řidič tramvaje. Podle něj nákup svačiny ve stánku s pečivem nemohl trvat déle než 30 nebo 40 sekund. Než se řidič stačil vrátit, pracovník dopravní kontroly se soupravou odjel na pravidelnou trasu linky. Inspektora pak po cestě nahradil řidič povolaný ze zálohy.

Řehák se domnívá, že inspektor překročil své pravomoci. Předpisy totiž prý nepřipouští jiné převzetí tramvaje než osobním předáním mezi řidiči, kdy si řidiči vymění informace o stavu vozidla, případných poruchách a podobně. Podle něj navíc nenastal případ, kvůli kterému by měl pracovník kontroly vůz převzít. Za takové případy se považuje jízda pod vlivem alkoholu, drogy nebo jiné návykové látky, ujetí od dopravní nehody nebo spáchání trestného činu.

"Musel mě vidět. Pochopil bych, kdyby mi to vytknul. Ale takhle to beru tak, že mi tramvaj ukradl," poznamenal Řehák, který podle svých vlastních slov jezdí s tramvajemi 20 let. Pokud inspektor Řeháka neviděl, mohl jej prý ohrozit, protože nevěděl, jestli řidič například neopravuje druhý vůz tramvaje nebo jestli nepracuje mezi soupravami.

Podle mluvčí dopravního podniku Ilony Vysoudilové je ale chyba na straně řidiče. "Řidič tramvaje hrubě porušil vnitřní předpisy dopravního podniku tím, že opustil na signalizaci soupravu s cestujícími," uvedla mluvčí. Podle ní předpis, na který se řidič odkazuje, porušen nebyl a dopravní kontrola mohla s tramvají odjet. Následovat bude místo omluvy vnitropodnikové šetření postih pro řidiče.

Co si o takovém chování inspektora myslíte vy? Jednal správně, nebo má pravdu řidič a reakce byla přehnaná? Podělte se o svůj názor v diskusi.

janedo ( 28. července 2010 08:28 )

byl to Anděl ( na horách )

ka.pi ( 27. července 2010 16:17 )

Fandim řidiči. Jak mužou v dopravnim podniku zaměstnat takového idiota inspektora. Asi ho baví jezdit s tramvají, tak proč to sám nedělá? Mohl by si zkusit jaký je celý den nejíst a poslouchat buzeraci od inspektorů jako je sám on. Takže nepřemejšlet a vyhodit ho!!!

sakra ( 27. července 2010 10:27 )

Inspektor je skutečný IDIOT a namachrovaný frajer. Řidičovi výtku, inspektorovi vyhazov.

milo ( 27. července 2010 09:04 )

No já bych vinu viděla na straně inspektora...co kdyby řidič, zrovna přehahzoval vyhybku a on by tou tramvají přejel? Nebo co kdyby něco opravoval...jasně řidič se neměl vzdálit od tramvaje, ale to měl umřít hlady? Navíc v 11.dopoledne není takový provoz a MHD jezdí jen znavení duchůdci nebo maminky s dětma a těm by sotva 20-ti sekundové zpoždění ( kdy bývá normální i 7 minut zpoždění ) určitě nevadilo.....inspektor se chtěl jen blísknout nově nabitou pravomocí...nojo, holt takový blbečci mají vždycky vedoucí posty....u nás je blbečků celé muzeum....

queenja ( 27. července 2010 08:37 )

měl zřejmě pocit, že nabyl na důležitosti. Neobhajuji řidiče, udělal chybu a dost vážnou, to ovšem nedávalo právo inspektoru ujet mu s tramvají. A divím se cestujícím, já bych ho vzala něčím přes hlavu, kdybych zjistila, že cizí člověk usedl na místo řidiče a chystá se odjet s plnou tramvají. Možná by to panu inspektoru pomohlo v myšlení. Takže, dopravní podniku, jestli budeš soudit, suď oba...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud