Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Tramvajář propagující Dělnickou stranu padáka nedostal!

Řidič tramvaje propagoval ektrémistickou Dělnickou stranu.  (Autor: Foto od čtenáře)
Autor: ČTK, val - 
12. dubna 2010
21:48

Řidič pražské tramvaje, který v lednu na palubní desku svého vozu umístil šálu s nápisem Dělnická strana a měl za to dostat výpověď ze zaměstnání, přijde jen o lednové prémie.

Vedení pražského dopravního podniku vedla k rozhodnutí obava z nepříjemných právních sporů.

"Řidiče jsme nepropustili, strhli jsme mu jen lednové prémie. Rozhodlo především to, že za celých deset let, co u nás působí, neměl jediný kázeňský prohřešek," řekl personální ředitel dopravního podniku Tomáš Petana.

Vedení společnosti poslalo řidiči na konci února i takzvaný vytýkací dopis. Znamená to, že v případě dalšího provinění dostane okamžitou výpověď.

Vedení dopravního podniku chtělo původně řidiče okamžitě propustit a odůvodnit to paragrafem v zákoníku práce, který hovoří o nedovoleném použití výrobního prostředku zaměstnavatele pro osobní potřebu zaměstnance, v tomto případě k propagaci dnes už soudem zrušené politické strany. Petana připustil, že na zmírnění původně očekávaného trestu měla vliv obava z komplikovaného pracovněprávního sporu.

Řidič tramvaje propagoval ektrémistickou Dělnickou stranu.Řidič tramvaje propagoval ektrémistickou Dělnickou stranu. | Foto od čtenáře

"Po konzultacích s právníky jsme došli k tomu, že by dopravní podnik případný právní spor prohrál," uvedl Kryštof Veselka, předseda Základní organizace odborového svazu Dopravního podniku - elektrických drah. Řidič je jejím členem.

Incident se stal začátkem ledna na lince číslo dvě, která jezdí z Petřin na Červený vrch. Řidiče někdo z cestujících vyfotil a fotografii rozeslal médiím. Dopravní podnik se od záležitosti distancoval.

Dělnická strana

Dělnickou stranu zrušil průlomovým rozhodnutím ze 17. února Nejvyšší správní soud. Strana podle soudu podněcuje k násilí, usiluje o radikální změnu demokratického zřízení a uměle vytváří pocity ohrožení, třeba ze strany cizinců a imigrantů. DS proti verdiktu podala stížnost k Ústavnímu soudu.

anelam ( 14. dubna 2010 07:47 )

Máš pravdu ale já si spíš kladu otázku????proč vlastně vznikla?Každá akce budí reakci,nevím jestli žiješ v česku nebo o česku jen čteš,....v té straně jsou samí mladí lidé asi zoufalství je vede k takovým provokacím-já se jich nezastávám,někdy to přehání ale z 80% mají pravdu.Znám 2 z této strany a jsou to slušní lidé-To máš jak fanoušky u sportu,jsou jedinci kteří dělají ostudu-hák.kříže atd..ale takoví se najdou i v jiných stranách.Jinak tvé články čtu všechny.Z chyb si nic nedělej-čauky

georg-stuttgart ( 13. dubna 2010 14:37 )

neni to o stejnym metru a neni to to same jako za komunismu, je to neonacisticka strana, a komunisti take zakazovaly a trestaly takove rasistycke projevy, neonacistu, delnicka strana je neonacisticka a rasysticka, organizece,

anelam ( 13. dubna 2010 07:41 )

Já mám stejný názor!!!!!!Trefil jste hřebík na hlavičku Asi to bude tím že se jich začali bát!Tak jak se býv,komunisti překabátili ,tak se ale přece přek.i jiné strany-a všichni víme že to bývalé myšlení v lidech stále zůstává a pod vlajkou jakékoli strany.Dovolí to co se jim hodí zakážou čeho se bojí!

prezza ( 13. dubna 2010 05:58 )

Otázka zní, zda by se někdo obtěžoval poslat foto, kdyby se jednalo o šálu ODS nebo ČSSD. A v té době byla Dělnkcká strana legální stranou, tak o co jde.To už je jako za komoušú, proč máš na motorce americkou vlajku, nesmíš nosir rifle apd, dlouhý vlasy apd.Klasická otázka minulé doby: "Co tím chcete dokázat, že máte dlouhé vlasy a nosíte rifle?".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud