V Česku začnou tropy: Teploty překročí třicítku!

Tento víkend zažijeme opravdové letní počasí
Tento víkend zažijeme opravdové letní počasí  (Autor: Jiří Černohorský)
Autor: ČTK, val - 
8. července 2010
11:43

Obyvatelé České republiky by se měli připravit na pořádná vedra. Od soboty do úterý budou teploty dosahovat 29 až 34 stupňů Celsia!

V severozápadní polovině Čech by teploty místy mohly překročit tropickou třicítku už v pátek. Kvůli tomuto počasí se bude zvyšovat i nebezpečí vzniku požárů, sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Podle něj menší nebezpečí požárů hrozí jen v Moravskoslezském kraji a v Beskydech, kde v minulých dnech vydatně pršelo.

Teplý vzduch proudí do střední Evropy od jihozápadu. Výstraha před vysokými teplotami platí pro severozápadní část Česka od pátečního poledne do úterních 18:00. Pro obyvatele jižní a východní části republiky pak platí od sobotního poledne do úterního podvečera.

Lidé by v tyto horké dny měli omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. V případě, že na něm pobývají, by neměli zapomenout na ochranné prostředky jako krémy, sluneční brýle a pokrývky hlavy. Zároveň by měli zvýšit přísun nealkoholických nápojů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi