Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Rodina se stěhovala: Díra v baráku, stěny popraskaly!

Autor: Jana Ulrichová - 
1. března 2010
05:00

Drsné probuzení čekalo na rodinu Timákových z Hostomic na Teplicku. Když u obecního domu, kde žijí, začali stavbaři opravovat kanalizaci, zaslechli nenápadné zvuky podobající se krokům po štěrku.

Ráno pak uviděli na domě praskliny a především nepřehlédnutelnou díru do sklepení. Barák málem spadl.

Rodina musela urychleně dům opustit. Starostka obce jí ihned zařídila náhradní ubytování. „Jsou to ale jen dvě místnosti bez vody. Máme těžce nemocnou dceru, proto jsme se rozhodli být raději u babičky,“ řekla Blesku Monika Timáková (36).

Podle majitele firmy, která opravu kanalizace zajišťuje, ohrozilo dům hned několik faktorů. „Jednak zde praskla kanalizace. Staré splašky šly už celé roky pod dům do jeho základů, které se podmáčely. Také základy nejsou kvalitní, chybí v nich železné pruty, kterými se zpevňují. Navíc dům stojí na navážce, takže když teď dělníci odkopali hlínu, která vše držela pohromadě, dům popraskal a část se propadla,“ řekl Jaroslav Moc.

Dům, který stojí u fotbalového hřiště, slouží také jako zázemí a kabiny pro hráče. Právě tato část je havárií postižena nejvíce. Kdy se Timákovi, kteří bydlí v bytě nad kabinami, budou moci vrátit domů, si zatím nikdo netroufá odhadnout. Vše bude záležet na verdiktu statika, který dům dnes prohlédne. Poté, co zhodnotí rozsah škod, rozhodne o dalším postupu.

perlaxx ( 2. března 2010 00:57 )

No potes koste !!! To je teda pomoc.

bosomfriend ( 1. března 2010 12:41 )

POkoje bez vody nedostane ani ten největší alkoholik a lump v Německu a v Česku je to normální a to pro ženu s dítětem. Doufám , že se to u voleb změní a takoví starostové zmiznou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud