Silnice Louny – Most: Zavřeno! Až do jara!

Na silnici z Loun do Mostu se už znovu pracuje.
Autor: Jana Ulrichová - 
12. 11. 2009
07:34

Jedna z nejfrekventovanějších silnic na severu Čech vedoucí z Loun na Most, Bílinu a Teplice je už od června uzavřená. Stavbaři ji rozšířují a teď si měli řidiči konečně oddechnout. Jenže… Stavbaře zastavily balvany a po silnici se neprojedete až do příštího dubna!

Komplikace s objízdnými trasami, po kterých musí jet každý řidič směřující do Mostu od Prahy, se nelíbí ani vedení lounské radnice. „Kompletní uzavírkou úseku Dobroměřice – Odolice vznikla pro naše město a jeho okolí obtížná situace. Vozidla hledají náhradní trasy po okolních silnicích, které jsou tím přetíženy,“ uvedl starosta Loun Jan Kerner.

Zastupitele navíc znepokojilo zjištění, že krátce po zahájení stavby se téměř všechny práce zastavily. Rozestavěná silnice nevypadá, že by se po ní mělo znovu jezdit už v prosinci, jak bylo původně plánováno, což teď potvrdil i náměstek ministra dopravy Tomáš Kaas. Podle něj se totiž během rekonstrukce objevily geologické problémy, které neodhalily ani předchozí průzkumy. „Jednalo se o zvýšený výskyt kamenitých materiálů s množstvím balvanů, jejichž použití do násypu bez další úpravy nevyhovovalo normě,“ uvedl.

Už teď je jisté, že termín 30. 11., do něhož měl být úsek Dobroměřice – Odolice zprovozněn, dodržen nebude. „Ředitelství silnic a dálnic proto začalo připravovat prodloužení uzavírky do dubna 2010,“ dodal Kaas.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa