Renč Blesk.cz předložil rovnou dvě verze scénáře nehody. „Řídil můj kolega z firmy, s autem nic moc není,“ řekl reportérovi Blesku Renč.„S kamarádem jsme se střídali, z vozu je plechárna,“ prohlásil pět minut poté jinému novináři z Blesku. Podle svědectví druhého účastníka nehody ale zřejmě řídil Renč. „Řidič odjel z místa nehody a odmítl dechovou zkoušku,“ uvedli k tomu ještě policisté.

Podle policie režisér vozem subaru naboural, z místa nehody ujel a policisté jej dostihli v pražské Kolbenově ulici. „Mohu potvrdit, že ve 14:34 se na křižovatce ulic Nademlejnská a Poděbradská stala nehoda subaru a volva.

Řidič z místa nehody ujel. Policisté ho dohonili za tři minuty až u autoservisu vozidel subaru v doprovodu ženy. Tvrdil, že auto neřídil, a odmítl dechovou zkoušku i lékařské vyšetření,“ řekla Blesku mluvčí pražské policie Ivana Ježková.

Fotogalerie
6 fotografií

Renčova verze číslo jedna - Řídil kolega z firmy

Nehodu posléze potvrdil i sám Renč. „Nic moc se nestalo. Bourali jsme sice z vlastní viny, ale odnesli to trochu jenom plechy,“ svěřil Renč. „Já jsem neřídil, řídil můj kolega. To auto je firemní, a protože já jsem majitelem firmy, musel jsem na policii i podepsat nějaké papíry,“ bagatelizoval havárii režisér.

Renčova verze číslo dvě - Žádný alkohol

Pět minut poté ale hovořil úplně jinak. „Jeli jsme firemním autem s kámošem ve Vysočanech a nabořili jsme do jiného auta. My máme z auta dokonalou plechárnu, firma přišla o vůz, protože to schytal motor. Druhý vůz má poškozený jenom nárazník. Nic se nikomu nestalo a všechno je v pohodě,“ sdělil Renč. „Žádný alkohol tam nefiguroval,“ upřesnil.

„Nepříjemné bylo hrozné papírování a vleklé jednání na policii,“ řekl. Na otázku, kdo řídil, původně odpovědět nechtěl. „Víc k tomu už neřeknu,“ mlžil. „My jsme se s kámošem za volantem střídali,“ řekl poté.

Pokud řídil skutečně Renč a navíc pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, hrozí mu odebrání řidičského průkazu, pokuta a trestní stíhání.