Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

VIDEO: Chaos, výkřiky, zděšení lidé. Nové záběry z atentátu na slovenského premiéra Fica

Aktualizováno -
16. května 2024
06:29
Autor: rv, lig - 
15. května 2024
15:55

Utíkající lidé, zděšené výkřiky, chaos i snaha postřelenému poskytnout první pomoc, tak to vypadalo ve slovenské Handlové krátce po atentátu na premiéra Roberta Fica. Dramatickou situaci na místě dokumentuje video pořízené přímo během útoku před místním kulturním domem. Střelec vypálil celkem pět ran, než ho zpacifikovala premiérova ochranka

První video z útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Záběry pořídila RTV Prievidza.

Video  Atentát na Fica: Moment, kdy byl slovenský premiér postřelen v Handlové!  - Profimedia.cz / RTV Prievidza
Video se připravuje ...

12:06
Dnes

Mluvčí Specializovaného trestního soudu řekla novinářům, že výslech Juraje C. a vynesení rozsudku o vazbě potrvá ještě zhruba hodinu. Oznámila to Česká televize. Novinář, který se nachází u bran soudu, dodal, že zkušenosti z minulosti nahrávají tomu, že bude atentátník do vazby uvalen. U možných doživotních trestů je to většinou standardní metodou. 

12:00
Dnes

Hnutie Slovensko vyzývá ministra vnitra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas) k odstoupení. Během tiskové konference jej k tomu vyzval předseda hnutí Igor Matovič. Podle něj by měl Šutaj převzít za atentát zodpovědnost a „vytáhnout hlavu z písku“. Uvádí to slovenský server SME.sk. 

Matovič si myslí, že společnost nepotřebuje větší důkaz o naprostém selhání ministra vnitra, a požaduje také stáhnutí kontroverzích zákonů z parlamentu, které by podle něj mohly nadále dráždit slovenskou veřejnost. Také potvrdil, že se jeho hnutí zúčastní setkání politických subjektů, které svolali úřadující prezidentka Zuzana Čaputová a zvolený prezident Peter Pellegrini na úterý 21. května. 

11:10
Dnes

Šéf Ficovy ochranky byl u atentátu, ministr vnitra ho brání: „Všichni jsou mistři světa“

Premiér Robert Fico je nadále ve vážném stavu a leží na ARO. Než se povedlo zpacifikovat střelce, atentátník pětkrát vystřelil. Fico schytal ránu do ruky, ale také do žaludku. Kritika se nyní obrací směrem k ochrance, která podle expertů několikrát pochybila. Šéf ochranky Pavol Krejčí má ale silnou podporu ze strany ministra vnitra a Matúš Šutaj Eštok za ním stojí i poté, co bylo identifikováno hned několik chyb. 

Zobrazit celý online