Evropa rájem kapsářů. Kde si dát na dovolené pozor? Nejrizikovější je populární město
Častými oběťmi kapsářů bývají právě turisté, kteří si nadšeně prohlížejí památky na hojně frekventovaných místech. To zlodějům poskytuje výhodu. Experti na cestovní ruch zveřejnili seznam deseti zemí, u kterých nejvíce hrozí střetnutí s kapsářem. Jak se proti nim chránit? O tom informovaly britské noviny Daily Star.
Zatímco turisté se plně soustředí na prohlížení památek a atrakcí, stávají se v danou chvíli zranitelnými vůči zákeřným kapsářům, a to zejména v přeplněné veřejné dopravě, rušných ulicích a na velmi frekventovaných a populárních místech.
Turisté by měli vědět, že by si měli tašky nechávat uzavřené, hlídat si kapsy a telefony a další cennosti si uchovávat na bezpečném místě, jako je například opasek na peníze. Některé evropské destinace jsou výskytem kapsářů notoricky známé.
Experti na cestovní ruch vytvořili seznam deseti nejnebezpečnějších zemí, co se kapsářských útoků týče:
- Itálie
- Francie
- Španělsko
- Německo
- Nizozemsko
- Portugalsko
- Turecko
- Řecko
- Polsko
- Irsko
Střetnutí s kapsářem hrozí obzvláště v Římě, Neapoli nebo Miláně. Proslulá římská Fontána di Trevi je přímo semeništěm zlodějů. Celkem 470 recenzentů na internetové stránce věnované cestování a turismu TripAdvisor ve svých komentářích uvedlo termín „kapsáři“. A pro tyto zloděje je oblíbená památka číslem jedna.
Druhou nejméně bezpečnou zemí, co se týče těchto útoků, je Francie. Pařížská Eiffelova věž je rovněž notoricky známým místem, kde je třeba si věci hlídat. Třetí místo obsadilo Španělsko, jehož nejznámějším městem, které je rájem kapsářů, je Barcelona, a to konkrétně především rušná ulice Las Ramblas. Ostatně Blesk Zprávy již v minulosti o kapsářích v Barceloně informovaly na tomto odkaze.
Potvrzuji, že Taloši obrali mého kolegu hned na vlakovém nádraží a u Kolosea přišla o doklady a cca 200 € má sousedka. Fontánu di Trevi jsme minuli - naštěstí 😁