Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Našli tělo ženy z lodi i další oběti: Na smrtící Ciarán naváže další bouře Domingos

Autor: ČTK - 
4. listopadu 2023
18:17

Bouřkový systém Ciarán se vzdaluje od Evropy, ale stále se objevují další oběti a obyvatelé zasažených oblastí sčítají škody. U Florencie dnes našli tělo pohřešovaného muže, což zvedlo bilanci obětí v Itálii na sedm, uvedla agentura ANSA. U portugalských břehů ve vraku lodi, která se během bouře převrátila, našli tělo ženy, čtvrté členky posádky, uvedla AFP. Ve Francii je dosud 260 000 domácností bez proudu a na zemi už míří bouře Domingos, která by ale podle meteorologů měla být o něco slabší než Ciarán, píše deník Le Monde.

V severní a střední Itálii pokračují úklidové práce po průchodu bouře. V Toskánsku jsou tisíce domácností bez elektřiny, místy jsou omezené zásoby pitné vody. Tam, kde voda opadla, zůstává bahno a v ulicích se začíná hromadit zničený nábytek, píše DPA. V Campi Bisenzio u Florenci ještě voda neopadla, jak je vidět na záběrech civilní obrany.

V Toskánsku podle předběžných odhadů Ciarán způsobil škody za zhruba 300 milionů eur (7,3 miliardy korun), uvedl dnes předseda regionální rady Toskánska Eugenio Giani.

Meteorologové ze služby ilmeteo.it očekávají tento víkend v Toskánsku další prudké bouřky s deštěm, což by mohlo působit značné obtíže kvůli již nasáklé půdě. Déšť podle předpovědí zasáhne i severní oblasti Benátsko a Lombardie, píše ANSA.

Ve Francii Ciarán nejhůře postihl Normandii a Bretaň na severozápadě země. Bez elektřiny tam zůstává 260 000 domácností. Správce sítě to považuje za velký úspěch, neboť se povedlo opět připojit téměř 80 procent poškozených. Ve čtvrtek ráno bylo bez elektřiny 1,2 milionu odběratelů.

Od dnešního večera začne druhý nejvyšší stupeň výstrahy před silnými poryvy větru nově platit v 11 departementech na západních pobřeží Francie u Atlantského oceánu. K Francii se totiž blíží bouře Domingos, která byla dnes ráno nad Irskem.

Video  Jak vznikají nejničivější bouřky na území Česka?  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi