Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Blamáž premiérské ochranky. Scholze přímo před bodyguardy objal cizí muž

Autor: ČTK - 
26. května 2023
10:33

Blamáž ve středu zažili členové ochrany německého kancléře Olafa Scholze, když se do kolony s vozidly vezoucími tohoto politika připojil se svým autem jistý muž, aniž by si toho někdo všiml. Na ploše letiště ve Frankfurtu nad Mohanem pak předsedu spolkové vlády objal, píše dnes list Bild.

Incident se stal ve středu, kdy byl Scholz ve Frankfurtu na oslavě k 25. výročí existence Evropské centrální banky. Motoristovi se podařilo vjet mezi auta v kancléřově koloně a projel i skrz bránu frankfurtského letiště, i když nebyla nikde nahlášená poznávací značka jeho vozidla. Když kancléř na letištní ploše vystoupil ze své limuzíny, muž se k němu vrhnul, potřásal mu rukou a objal ho. Scholz se podle Bildu nijak nebránil. Teprve v tomto okamžiku si policisté a členové kancléřovy ochranky ze Spolkového kriminálního úřadu všimli, že se Scholz dostal do potenciálně nebezpečné situace. Muže zadrželi. Mluvčí BKA uvedla, že nekladl odpor.

Lidé z kancléřova okolí řekli, že „Scholz tu situaci nepovažoval za nic velkého, bylo to pro něj jen překvapivě vřelé objetí“.

Video  Pavel se v Berlíně setkal s kancléřem Scholzem (21. 3. 2023)  - Blesk: Anna Bukovanská
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa