Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Záhadné bílé fleky na oblečení vůdce KLDR: Hrozí Kimově ochrance trest za pochybení?

Autor: Darina Jíchová - 
29. března 2023
05:00

Postava severokorejského diktátora Kim Čong-una se má jevit jako nedotknutelná a příslušníci dynastie Kimů mají téměř až božský status. Je otázkou, jak se bude „řešit“ Kimův špinavý oblek, ve kterém byl spatřen na veřejnosti. I za vzhled vůdce totiž zodpovídají jeho poradci a bodyguardi, upozornil list Daily Mail. S poznámkou, že nešťastného člena Kimova týmu může čekat velmi tvrdý trest v podobně pracovního tábora.

Kim se v poslední době ukázal na několika testovacích odpalech, státní agentura KCNA následně sdílela snímky, experti zaznamenali, že na několika záběrech je Kim umazaný od bílé barvy. Záhadné flíčky se objevily na kabátě i saku, konkrétně v oblasti břicha i na rukávu a dále na lemu bundy. Expert na život severokorejské elity Michael Madden vysvětlil, že to, co se může jevit jen jako, že se Kim někde otřel – o stěnu, o něco čerstvě natřeného na bílé, o cosi popsané křídou, může vyústit v poměrně velkou nepříjemnost pro Kimův tým, hlavně pro jeho ochranku.

„Může to být považováno za selhání, v případě bodyguardů za to, že vůdce nezvládli ochránit,“ konkretizoval Madden. Podle něj by „viníka“ mohlo čekat sesazení z funkce, výpověď, nebo dokonce pracovní tábor. Madden zdůraznil, že v případě KLDR není úplně vyloučená ani poprava. „Zaměstnance, které vůdce shledá za iritující, většinou sesadí, nebo přeloží jinam, někdy je ale pošlou i do pracovních táborů,“ navázal expert.

Expert: Poprava je nepravděpodobná

„Je nepravděpodobné, že by kvůli skvrnám někoho zastřelili, i když… pokud by se Kim cítil nemilosrdně, vyloučené to není. Nicméně pokud se opravdu Kim po tomto incidentu rozčílil, je pravděpodobné, že několik lidí pošle na práce, buď na nějakou stavbu nebo na farmu, zhruba na měsíc nebo na dva. Takový je trest za menší prohřešek,“ dodal Madden.

„Samozřejmě popravy nejsou neobvyklé. Víme například, že otec současného diktátora Kim Čong-il nechal své bodyguardy a členy realizačního týmu uvěznit, a v jednom případě dokonce padl trest smrti,“ objasnil expert. „A pak máme jedno dosud nepotvrzené tvrzení, že když si jeden jeho poradce sedl za jeho stůl a zapálil si jeho dovezenou cigaretu, Kim Čong-il na to přišel a muže nechal zastřelit,“ zakončil Madden, který provozuje web North Korea Leadership Watch.

Benevolentní Kim?

Podle Maddena je rovněž možné, že „provinilci“ budou muset napsat omluvný dopis, aby co nejvíce minimalizovali svůj možný trest. Podotkl rovněž, že Kim Čong-un není tak náladový jako jeho otec, tudíž je pravděpodobné, že by incident mohl přejít bez povšimnutí.

Video  Děti diktátorů: Svět zná pouze její jméno. Kdo je dcera severokorejského diktátora?  - Videohub
Video se připravuje ...

sakajeva ( 30. března 2023 08:11 )

No tak si utřel nudli, a co má být.

bullshit ( 29. března 2023 17:14 )

... a stejně mu chyběl popelníček jako Kimovi

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa