Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 21°C

Dovolenkový ráj v plamenech: U Valencie bojuje s obřím lesním požárem 500 hasičů

Autor: ČTK - 
25. března 2023
10:04

Španělští hasiči dnes oznámili, že se jim podařilo zabránit dalšímu šíření prvního letošního rozsáhlého požáru v zemi. Ten vypukl ve čtvrtek severně od Valencie, dosud sežehl více než 4000 hektarů lesa a donutil asi 1500 obyvatel opustit domovy, informovala agentura Reuters.

Neobvykle suchá zima v některých částech jižní Evropy vyvolala obavy z opakování roku 2022, kdy požáry zachvátily celkovou plochu 785.000 hektarů. Podle statistik Evropské komise to byl více než dvojnásobek oproti ročnímu průměru za posledních 16 let. Jen ve Španělsku, které se po třech letech podprůměrných srážek potýká s dlouhodobým suchem, loni 493 požárů zničilo rekordních 307.000 hektarů půdy.

Více než 500 hasičů podporovaných 20 letadly a vrtulníky se snaží o to, aby dostali pod kontrolu požár poblíž u obce Villanueva de Viver v regionu Valencie, uvedly v sobotu záchranné služby. Podle nich se jim už podařilo docílit toho, aby se plameny přestaly šířit do dalších oblastí.

Podle regionálních novin Las Provincias se policie domnívá, že požár mohla způsobit jiskra ze stroje na sběr chrastí. Evakuováno bylo osm obcí, uvedla regionální ministryně vnitra Gabriela Bravoová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud