Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Běloruská KGB zabila cizince v Grodnu. Měl granáty a kladl odpor, tvrdí Bělorusové

Autor: ČTK - 
19. března 2023
18:13

Běloruská tajná policie KGB při dnešní speciální operaci ve městě Grodno zabila cizince, který podle ní kladl ozbrojený odpor. Informovala o tom státní agentura Belta. Grodno, které má asi 350 000 obyvatel, leží poblíž hranice s Polskem. KGB uvedla, že zraněni nebyli civilisté ani pracovníci bezpečnostních složek. Národnost zabitého cizince neuvedla.

„Při speciální akci zaměřené na ukončení činnosti osob, které pronikly do Běloruska s cílem spáchat teroristický čin, byl 19. března na Kurčatovově ulici v Grodnu zlikvidován občan cizího státu. Tato osoba s použitím automatické zbraně a ručních granátů kladla ozbrojený odpor příslušníkům speciální jednotky KGB,“ uvedla agentura.

Případ se podle ní dál vyšetřuje a KGB spolu s dalšími bezpečnostními složkami podniká neodkladné úkony a pátrání.

Zprávy o střelbě se podle serveru Zerkalo nejprve objevily na sociálních sítích, maskovaní příslušníci zásahového komanda podle očitých svědků zatkli na místě nejméně jednoho člověka.

Zatýkání předcházely podle svědků výstřely a výbuchy. Další podrobnosti nejsou známy.

15:45
Dnes

„Ukrajina očekává od Británie, Číny, Spojených států a Francie účinné kroky, které Kremlu zamezí provádět jaderné vydírání,“ uvedlo v prohlášení ukrajinské ministerstvo zahraničí s odkazem na čtveřici států, které jsou spolu s Ruskem stálými členy RB OSN s právem veta. „Požadujeme za tímto účelem okamžité svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN,“ dodává prohlášení.

15:02
Dnes

Ukrajina vyzvala kvůli rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku k zasedání Rady bezpečnosti OSN. NATO označilo krok Moskvy za nezodpovědný.

14:37
Dnes

Ukrajina už dál nebude financovat válku proti Rusku tištěním peněz. Deníku Firnancial Times (FT) to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl guvernér ukrajinské centrální banky Andrij Pyšnyj. Tištění peněz je podle něj nebezpečné, protože představuje velké riziko pro makrofinanční stabilitu. Spor s vládou na toto téma je vyřešen, řekl.

Ukrajinská centrální banka byla loni nucena natisknout miliardy hřiven (jedna hřivna je 0,60 Kč), aby vyrovnala schodek v rozpočtu. „Byla to rychlá náprava, ale velmi nebezpečná,“ sdělil Pyšnyj listu.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslankyně v Nizozemsku: Vyšetřování ruských válečných zločinů na Ukrajině nemá obdoby  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa