Středa 8. února 2023
Svátek slaví Milada, zítra Apolena
Jasno 0°C

Na ukrajinskou ambasádu přišel dopis s bombou, jeden zraněný. Ministerstvo posílí ochranu

Aktualizováno -
30. listopadu 2022
15:23
Autor: ČTK - 
30. listopadu 2022
15:09

Na ukrajinskou ambasádu v Madridu dorazila obálka s bombou, která dnes krátce po poledni lehce zranila jednoho zaměstnance. Informují o tom místní média. Podle nich zatím není známo, kdo dopis poslal, ale ani druh výbušniny. Kyjev v reakci na incident oznámil, že posiluje bezpečnost všech svých velvyslanectví.

Zaměstnanec ambasády, který utrpěl zranění, sám došel do zdravotnického zařízení, aby se nechal ošetřit. Ukrajinské ministerstvo zahraničí později uvedlo, že pracovník je v nemocnici a není v ohrožení života. Nikdo ze zbylých zaměstnanců velvyslanectví nebyl zraněn.

„(Ukrajinský) ministr (zahraničí) Dmytro Kuleba vydal pokyn k urychlenému posílení bezpečnosti všech ukrajinských velvyslanectví v zahraničí. Vyzval také svůj španělský protějšek, aby přijal naléhavá opatření k vyšetření útoku na ukrajinskou diplomatickou misi,“ napsal na facebooku mluvčí ukrajinské diplomacie Oleh Nikolenko. Uvedl také, že ať už za výbuchem stál kdokoliv, nepovede se mu ukrajinské diplomaty zastrašit.

8:02
Dnes

„Nepřítel, který se snaží plně ovládnout Doněckou a Luhanskou oblast, nadále soustředí své hlavní úsilí na vedení útočných operací ve směrech na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a Novopavlivku - a to u Kreminny, Bachmutu, Avdijivky, Opytne, Marjinky a Vuhledaru,“ uvádí velení ukrajinských ozbrojených sil, které zároveň informuje o ruském ostřelování řady obcí na východě a jihu země, včetně Charkova.

Ukrajinský generální štáb zároveň tvrdí, že Rusko utrpělo značné ztráty, zejména v lidské síle. Ve své další zprávě o vývoji bojů uvádí, že invazní jednotky přišly za poslední den o 910 vojáků. 

7:54
Dnes

Ruské invazní síly se snaží plně ovládnout Doněckou a Luhanskou oblast, uvedla ukrajinská armáda, která hlásí odražení ruských útoků u 22 obcí.

7:44
Dnes

Ukrajinská obrana zveřejnila video odpalu rakety z systému HIMARS. „Když říká dobrou noc, obvykle to znamená i sbohem,“ dodává k příspěvku. 

Zobrazit celý online

Na velvyslanectví dorazili pyrotechnici a policie, která přivezla rovněž psy speciálně vycvičené na hledání výbušnin, uvedla agentura Europa Press.

Video  Krvavá válka v zákopech a boje u Bachmutu: Stovky mrtvých a ruské šílenosti, upozorňuje analytik.  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa