Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Nečekaně zemřel Lukašenkův dlouholetý ministr zahraničí. Detaily o smrti chybí

Aktualizováno -
26. listopadu 2022
16:44
Autor: ČTK - 
26. listopadu 2022
16:05

e věku 64 let zemřel dlouholetý ministr zahraničí Běloruska Uladzimir Makej, uvedla dnes státní tisková agentura Belta. Podle ní Makejově rodině už vyjádřil soustrast běloruský prezident Alexandr Lukašenko. O příčině smrti agentura neinformovala.

Ve stručné zprávě agentura s odvoláním na běloruské ministerstvo zahraničí bez bližších podrobností uvedla, že Makej zemřel nečekaně. Podle ruské agentury RIA Novosti měl na pondělí naplánované jednání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem.

Jeho mluvčí podle agentury Belta oznámil, že prezident vyjádřil rodině a přátelům soustrast. „Jsme otřeseni zprávami o smrti běloruského ministra zahraničí,“ uvedla mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová s tím, že oficiální kondolence ruského ministerstva zahraničí bude následovat v nejbližší době. Bělorusko je blízkým spojencem Ruska, kterému poskytlo své území pro útok na Ukrajinu.

Makej zastával post šéfa běloruské diplomacie od roku 2012. Byl považován za blízkého spojence běloruského autoritářského vůdce Alexandra Lukašenka.

Před prezidentskými volbami a masovými protivládními protesty v Bělorusku v roce 2020 byl Makej jedním z iniciátorů snah o zlepšení vztahů Běloruska se Západem a kritizoval Rusko. Po začátku protestů však svůj postoj náhle změnil a tvrdil, že demonstrace podněcují agenti Západu.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

frantacizek ( 27. listopadu 2022 10:44 )

u východních nevysvětlitelných řízených sebevražd..

frantacizek ( 26. listopadu 2022 21:23 )

nene prostě spadnul na ježka, jako dycky..

Zobrazit celou diskusi