Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 24°C

Tragická nehoda v Bratislavě: Jedna z obětí byla stejně stará jako má dcera, pláče Čaputová

Autor: Mii, ČTK - 
3. října 2022
15:04

Mohutná nehoda v centru Bratislavy, při které opilý řidič najel do skupiny mladých lidí a která si vyžádala pět obětí, rozesmutnila i slovenské politiky. Prezidentka Zuzana Čaputová podotkla, že to z pozice matky vnímá velmi silně, jedna z obětí byla stejně stará jako její dcera. Premiér Eduard Heger upozornil, že alkohol za volant nepatří. Kondolenci na Slovensko zaslal i český prezident Miloš Zeman.

Vůz měl řídit sportovní funkcionář Dušan Dědeček, policisté mu naměřili 1,6 promile alkoholu, řekl novinářům policejní prezident Štefan Hamran. Policisté dnes informovali, že v případu zahájili stíhání kvůli usmrcení; pachateli hrozí až 12 let vězení.

„Sekundy nebo metry dělily ty, kteří zemřeli od těch, kteří přežili. Napadají nás přirozené otázky, proč se to stalo, proč právě oni. Mnozí z nich, mladí lidé, měli před sebou své sny, lásky, touhy,“ uvedla k nehodě slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Podle ní se všechny oběti staly obětí nezodpovědnosti. „Připomínají nám, jak se vše může během vteřiny změnit. Jak během vteřiny můžeme přijít o to nejdražší. Zatímco jsem toto psala, přišla informace o další oběti, 21leté studentce. Jako o jedné z mých dcer,“ pokračovala prezidentka a připojila fotografii, jak v černém oděvu pokládá na zem smuteční věnec.

Dovolte, abych jménem svým i jménem české veřejnosti vyjádřil hlubokou soustrast Vám, jakož i rodinám pozůstalých po obětech této tragické události, napsal český prezident Miloš Zeman Čaputové v dopisu, o kterém informoval slovenský prezidentský mluvčí Martin Strižinec.

Matovič: Ožralý debil! Co je moc, to je moc

Slova lítosti vyslovil i slovenský premiér Eduard Heger. „Toto je obrovská tragédie, ze které jsem hluboce zarmoucen. Upřímnou soustrast pozůstalým a brzké uzdravení zraněným. Nezodpovědnost za volant nepatří a alkohol už vůbec ne. Chovejme se prosím zodpovědně,“ podotkl předseda vlády.

Šéf nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič v reakci na nehodu ohlásil, že navrhne, aby do budoucna propadlo ve prospěch státu vozidlo, u jehož řidiče se v krvi zjistí více než jedno promile alkoholu. „Ožralý debil nasedl do svého auta a zničil život mladým lidem a jejich rodinám. Co je moc, to je moc!“ napsal Matovič.

Tragédie se stala kolem 22:30 na vytížené autobusové zastávce, ze které spoje MHD pokračují například na největší bratislavské sídliště Petržalka či do studentského městečka v Mlynské dolině. Zastávka se nachází u čtyřproudové silnice v mírné levotočivé zatáčce. Místo nehody a jeho bezprostřední okolí policie uzavřela. S řidičem seděl v autě spolujezdec, který byl též opilý.

Video  Záběry z nehody v Bratislavě 
Video se připravuje ...

beda88 ( 4. října 2022 00:39 )

nuuu, ten náš šašo by se v tom jeh trataru ani nepředklonil. má sociální cítění. a je na ní lepší pohled než na našeho velitele nafukovacího člunu.

verka1 ( 3. října 2022 19:50 )

Možná se domluví a vyplatí peníze rodinám, nepůjde do vězení.
Hrozné co udělal, zbytečně zabil mladé lidi.

jerry ( 3. října 2022 19:19 )

Ta p.ča se v slzách utopí, až bude chodit brečet na hroby kluků, které chce vehnat do světové války.

kralovna-vsech-mori ( 3. října 2022 17:26 )

Slzy mi tečou. Strašné.

milan1959 ( 3. října 2022 15:33 )

Je mě to moc líto... Dál bez komentáře.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud