Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno -1°C

Další záhadná smrt v Moskvě: Putinův spojenec a letecký expert zemřel po pádu ze schodů

Autor: simao - 
21. září 2022
20:09

Putinův spojenec, vědec a bývalý rektor Moskevského leteckého institutu Anatolij Geraščenko zemřel po pádu ze schodů, uvedl na twitteru Michail Chodorkovskij.

Bývalý šéf Moskevského leteckého institutu Geraščenko zemřel v úterý po pádu ze schodů právě v tomto institutu, který se nachází v Moskvě.

V Rusku to označují za „důsledek nehody“ a „kolosální ztrátu pro MAI a vědeckou i pedagogickou komunitu“.

Geraščenkovi, držiteli řady ocenění včetně medaile Za zásluhy o vlast, bylo 73 let. Ruský zpravodajský portál Izvestija s odkazem na nejmenovaný zdroj uvedl, že Geraščenko „spadl z velké výšky“. V ústavu má údajně vznikat komise, jež prapodivnou smrt prošetří.

Letecký expert se stal posledním ruským úředníkem, který za záhadných okolností zemřel, píše list Daily Beast. „Je to poslední ruská veřejná osobnost, která zemřela za záhadných okolností,“ poznamenává na twitteru Chodorkovskij.

Video  Blesk Podcast: Putin hraje o všechno. Mobilizace je rizikem pro jeho režim, říká odbornice.  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

hulmihosoudruhu ( 23. září 2022 06:51 )

Jan Masaryk měl do sedmdesátky hodně daleko. A jako nehorující pro SSSR skončil pod oknem. Dost daleko od zdi, kam nemohl doskočit.

sorgedoktor ( 22. září 2022 20:03 )

Ono v sedmdesati letech pad na schodech neni nic tak vyjimnecneho. Kdyz jde pesky schody pusobi na horizontalni kanalek hlemyzde/ vnitrni ucho/...No a muize norm. spadnout z jakehokoli duvodu

hulmihosoudruhu ( 22. září 2022 15:50 )

Sankce působí. Radioaktivní polonium (použité na dvojitého špiona Litviněnka) je extrémně drahé, dnes už stoply ceny i novičoku. Tak se holt musí přejít k méně nákladným vraždám - vyhodit oknem, srazit ze schodů...

lucie13 ( 21. září 2022 23:40 )

Ze západní Evropy nikdo bojovat nepůjde, pro ně to je konflikt ve východní Evropě a nikdo se nechce vzdát svého pohodlí a za co, za nějaké politiky EU, které nikdo nebere vážně…

lucie13 ( 21. září 2022 23:36 )

Ano, je mi jich líto. Když nepůjdou, budou zrádci, stejně jako to bylo za jiných “vůdců”. Žádná matka nechce zbytečnou smrt pro vlastní dítě.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud