Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Trump a jeho tři děti čelí žalobě. Prokurátorka ji podala kvůli podezření na „četné podvody“

Autor: ČTK - 
21. září 2022
19:11

Newyorská generální prokurátorka podala žalobu na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho tři dospělé děti v souvislosti s podvody, kterých se podle ní dopustili při podnikání, uvedla agentura Reuters. Právní tým prokurátorky Letitie Jamesové už od března 2019 sestavoval model Trumpova podnikání a zkoumal, zda jeho společnosti nenadsazovaly hodnotu jeho majetku ve snaze získávat výhodnější půjčky a naopak ji nepodceňovaly pro daňové účely.

Ve více než 200stránkové žalobě, podané u newyorského státního soudu na Manhattanu, se hovoří o obvinění rodinné firmy The Trump Organization z toho, že se zapojila do „četných podvodů a zkreslování“ při přípravě Trumpových finančních výročních prohlášení v letech 2011 až 2021. Podvody se podle žaloby týkaly všech oblastí Trumpova podnikání, a to včetně jeho nemovitostí a golfových hřišť.

Podle prokurátorky Jamesové vyšetřování odhalilo „závažné důkazy“ o tom, že Trump a jeho společnost podvodně ocenili množství z jejich majetku. Bývalý republikánský prezident jakékoli pochybení již dříve odmítl a vyšetřování Jamesové označil za politický „hon na čarodějnice“.

Video  Nečekané rozloučení s Ivanou Trumpovou (†73): Pohřeb bez slz! Zato v luxusu.  - Reuters
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi