Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Levnější léky pro seniory, větší zdanění boháčů. Americký Senát schválil zásadní reformy

Autor: ČTK - 
7. srpna 2022
22:06

 Americký Senát dnes schválil návrh zákona, který podle členů Demokratické strany prezidenta Joea Bidena přinese zásadní pokles emisí skleníkových plynů, sníží ceny léků pro seniory a přiměje korporace a bohaté jedince platit více na daních. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Nyní soubor opatření v hodnotě 430 miliard dolarů (10,3 bilionu Kč) míří do Sněmovny reprezentantů, kde má Bidenova strana většinu.

Senát návrh zákona schválil v poměru 51 hlasů ku 50. Pro se vyslovilo všech 50 demokratů a rozhodující hlas přidala viceprezidentka Kamala Harisová. Padesátka republikánských senátorů hlasovala proti. Republikáni plán odmítají, protože podle nich poškodí ekonomiku a podpoří už tak vysokou inflaci.

Senátoři k hlasování přistoupili po více než 15 hodinách jednání o dodatcích k návrhu. Hlasování ve Sněmovně reprezentantů se podle agentury Reuters očekává v pátek, poté musí zákon ještě svým podpisem potvrdit prezident.

„Sněmovna by měla schválit návrh zákona o klimatických změnách, daních a lécích co nejdříve a já se těším na to, až ho budu moci podepsat,“ uvedl Biden v prohlášení vydaném po hlasování.

dynaty ( 8. srpna 2022 07:54 )

http­://www­.rodon­.cz/pr­int/c­lanek­.php?i­d=3886
USA vzor demokracie a míru

tom999 ( 7. srpna 2022 23:41 )

Česká vláda schválila 7 % digitální daň pro velké internetové firmy v roce 2019, v lednu 2020 ji mají začít projednávat poslanci.

USA h r o z í !!??!! Česku odvetou za zavedení digitální daně, píší Hospodářské noviny ..... /2020

Spojené státy varují, že kvůli takzvané digitální dani zavedou vůči Česku odvetná opatření. Hospodářským novinám (HN) to sdělil americký vládní zdroj.

Neuvedl ale, kterých výrobků by se případná cla týkala a jak velká by byla.

Česká vláda schválila 7 % digitální daň pro velké internetové firmy v roce 2019, v lednu ji mají začít projednávat poslanci. Washington daň považuje za diskriminaci vůči firmám se sídlem ve Spojených státech. Podle českých podnikatelů by zavedení daně mohlo vést ke ztrátě trhů a nižší konku­rences­chop­nosti­....­..

Dani by v Česku měly podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur (19,1 miliardy korun), které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 100 milionů korun. Daň se tak dotkne hlavních globálních hráčů, jako jsou americké společnosti Google, Facebook, Amazon či Apple.

Do státního rozpočtu by podle odhadů ministerstva financí mohla přinést 5 miliard korun ročně.

tom999 ( 7. srpna 2022 23:35 )

Náhrada digitální daně
Schválený systém zdanění v podstatě řeší a ukončuje mezinárodní diskuse o tzv. digitální dani, která měla danit zisky nadnárodních digitálních firem z poskytování digitálních služeb, digitálních platforem či on-line reklamy. O uzákonění takové daně se pokoušela Evropská unie a následně i řada členských států. Svou digitální daň plánovalo zavést také Česko. Vláda si od ní slibovala roční výnos ve výši 5 miliard korun.

Spojené státy vnímaly snahy o zavedení digitální daně jako útok na velké americké firmy.

Za vlády prezidenta Donalda Trumpa vyhrožovaly odvetnými opatřeními vůči státům, které daň zavedou.

Změna přišla s nástupem demokratického prezidenta Joe Bidena. Jeho administrativa vstoupila do diskuze OECD a navrhla širší řešení, které se neomezuje jen na digitální aktivity firem.

tom999 ( 7. srpna 2022 23:34 )

aaaa - oblbovak mega-rozmeru !!!

Cesko bylo peskovano ZAVADENIM-NEZAVADENIM ....

Globální dohoda, jak danit zisky velkých nadnárodních korporací
Zisky nadnárodních korporací by se měly danit sazbou nejméně 15 procent. Určitá část jejich zisku se má také přerozdělit mezi státy, kde firmy prodávají své služby. 1/2022

Svět se dohodl na řešení globálního zdanění a způsobu zdanění největších nadnárodních korporací. Zejména těch, které podnikají v digitální ekonomice a na něž nebyly dosavadní systémy nastaveny. Na podzim 2021 odsouhlasilo 136 zemí, mezi něž patří všechny klíčové země Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), včetně Česka, či země skupiny největších ekonomik G20, dvoupilířový systém mezinárodního zdanění příjmů.

Nová daňová pravidla vznikla na půdě OECD po dlouholetých diskusích o spravedlivém zdanění zisků společností, které v řadě zemí nemají pobočku ani zaměstnance, ale prodávají v nich významnou část produktů a služeb. Z takto vzniklých výnosů však daný stát nemá žádný, nebo jen omezený daňový příjem. Nově se proto o určitou část daňového výnosu budou země, kde korporace obchodně působí, dělit. Druhým pilířem je minimální sazba daně z příjmu korporací, která má zabránit stěhování firem do zemí s nízkým zdaněním zisků.

al.bunda ( 7. srpna 2022 22:44 )

http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=H6F_­krv2BP­k&ab_c­hannel­=Jaro­mirNo­havi­ca

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud