Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Tragická smrt v Egyptě! Turistku (†68) zabil žralok, útok jen kousek od pláže natočili turisté

Autor: for - 
2. července 2022
12:35

Zoufalého pokusu o záchranu života byli svědky turisté v Egyptě. Rakušance Elizabeth (†68) ukousnul při plavání v Rudém moři žralok nohu i ruku. I přes masivní ztrátu krve se povedlo seniorce zázračně doplavat na břeh, kde se jí ujali záchranáři. Elizabeth ale nakonec zemřela v sanitce, Šokovaní turisté sledovali pokus o záchranu života z mola. Úřady okolní pláže na tři dny zavřely.

Tragédií skončil páteční útok žraloka na seniorku, která si užívala plavání v Rudém moři. „Rakouská občanka, 68letá Elizabeth Squierová, zemřela po útoku žraloka ve vodách v letovisku Sahl Hasheesh nedaleko Hurghady. Žena byla vdaná za Egypťana a žila ve městě u moře,“ uvedl Al Arabiya s odvoláním na oficiální zdroje. Údajně se jednalo o žraloka šedého útesového.

Elizabeth o svůj život statečně bojovala. Po útoku, při kterém přišla o ruku a nohu, jak zmiňuje agentura RIA Novosti, se snažila pomocí ploutve dostat na břeh. Poté, co se dostala do rukou lékařů ale zemřela na šok - pravděpodobně na infarkt, jak informuje britský server The DailyMail.

Boj o život sledovali turisté z mola

Rudě zbarvené moře a ženu bojující o život po celou dobu sledovalo několik turistů, kteří se nacházeli na blízkém molu. Bylo natočeno i video, kde jsou slyšet šokované reakce. „Sakra, je celá od krve“ zní od ruského turisty. „Kde jsou záchranáři?! Ona zemře!“ kříčí další. K útoku došlo podle dostupných informací v tzv. bezpečné zóně u pláže. 

Úřady podle místních médií pláže v okolí nejméně na tři dny zavřely. Týká se to jak oblasti Sahl Hasheesh, tak Makadi Bay, které jsou oblíbené i mezi českými turisty.

Útoky žraloků v Egyptě jsou vzácné. V Rudém moři se nicméně nejčastěji vyskytují právě šedí útesoví žraloci, kteří jsou asi 2,5 metrů dlouzí. Plavou v mělkých vodách kolem 60 m. 

Video  Smrtelný útok žraloka v Egyptě.  - Facebook
Video se připravuje ...

V Egyptě, v letovisku Marsa Alam, zabil žralok roce 2018 také Čecha Petra (†42) ze Zlínska. Děsivý smrtelný útok z mola pozorovala jeho manželka i sedmiletá dcera. „Petr skočil z mola do vody a jen kousek odplaval. Najednou se otočil, začal zuřivě plavat zpátky. Pořád se otáčel a zoufale se snažil dostat k molu. Zahlédla jsem za ním ve vodě velký stín a manžel zmizel pod vodou. Najednou vyletěl nad hladinu ocas žraloka a vyvalilo se obrovské množství krve,“ popsala jeho žena.

Podle tehdejšího vyjádření starosty Marsy Alam Atef Wagdy si musí turisté dávat pozor především kolem 12. - 14. hodiny, kdy slunce praží přímo do moře a plavec pak vrhá stříbrné záře, které lákají tyto nebezpečné predátory. 

Dianthos ( 3. července 2022 01:02 )

Proč píšete "turistku", když tam žila a byla tam vdaná?

B612 ( 2. července 2022 23:16 )

potápěl kua už ty automatický opravy

B612 ( 2. července 2022 23:14 )

Nejčastěji jsou v Egyptě menší bělocípí žraloci. Se šedými útesovými jsem se potápěč na Maledivách a jsou to sebevědomý zvědavý bestie. Takový by takto devastující zranění mohl mít na svědomí.

Coolman ( 2. července 2022 20:38 )

Byla 68. rakušanka,kterou kousnul žralok a ukousnul ji nohu a ruku,bohužel v sanitce umřela na infarkt.

montevideo ( 2. července 2022 19:46 )

Že se v Rudém moři žraloci vyskytují poměrně hojně, je všeobecně známo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa