Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Český turista zemřel na dovolené v Egyptě: Zdravotníci nad ním prý jen bezradně stáli

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Blesk:DANIEL ČERNOVSKÝ)
Autor: rc - 
24. června 2022
17:18

Tragédie se stala v egyptské Hurghadě. Podle informací serveru TN.cz tam v pátek zemřel český turista! Muž měl trávit dovolenou se svou manželkou v hotelu Solymar Soma Beach. Svědkyně uvedly, že zemřel na pláži. Lidé se ho marně snažili zachránit. Zdravotníci měli přijet pozdě a počínali si jako parta amatérů.

Tragická událost se měla odehrát v pátek v půl dvanácté na pláži v egyptské Hurghadě. Češka, která trávila dovolenou v Solymar Soma Beach, pro server TN.cz uvedla, že zrovna ležela na pláži, když uslyšela volání jiné ženy o pomoc. „Všimli jsme si, že za sebou táhla z vody muže,“ uvedla svědkyně. K ženě okamžitě vyrazili turisté.

Jako první podle svědkyň dávala první pomoc švýcarská turistka. Zároveň turistky dodaly, že na místě byl plavčík, který však zareagoval až po 10 až 15 minutách, a zdravotníci na pláž údajně dorazili až po půl hodině!

„Plavčík sedí 500 metrů od pláže ve své boudě. Nemá absolutně přehled, co se tam děje. Kouká se do telefonu. Lékaři převzali na chvíli masáž srdce, když se Švýcarka potřebovala napít,“ popsaly situaci na pláži Češky, které jednání zdravotníků popsaly jako „amatérské“. Pro výše zmíněný server tragédii v Egyptě potvrdilo i ministerstvo zahraničí.

Jedna z Češek zároveň mluvila po tragédii s manželkou zesnulého, jež jí měla sdělit, že se její muž s ničím neléčil. Událost se prý seběhla tak, že se otočil zády a náhle spadl do vody.

Video  Při nehodě osobního a nákladního auta zemřel ve středu odpoledne v Líbeznicích na silnici I/9 řidič osobního vozu.  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

oliiiii3 ( 25. června 2022 18:05 )

Byla jsem tam jsou to tři roky, byla to nádherná dovolená, každý rok někdo na dovolené zemře, je mi to moc líto

skaara ( 25. června 2022 16:37 )

Taky ho mohla žahnou medúza "Čtyřhranka", kdy stačí pár vteřin a nastává nevyhnutelná smrt, tak extrémně jedovatý tento tvor je a jeho chapadla jsou velice dlouhá a prakticky neviditelná. Prostě by se mělo pátrat i po drobných popáleninách na nohou.

B612 ( 25. června 2022 12:19 )

Nedělejte si iluze, pokud to byl masivní infarkt, nepřežil by ani tady, pokud by se mu to nestalo na dvorku v IKEMU. Vím jak pracuje drtivá většina zdravotníků u nás. Musíte mít ku….va štěstí, když zrovna přijede schopná posádka. A doktor moc často nejezdí, jen proškolený řidič a zdravotníků s kurzem. A pak záleží, kam vás odvezou. V Thomayerce vás nechají v klidu umřít na chodbě, nikdo si vás třeba hodinu nevšimne. Naposledy nám tam umřel soused. V sanitce ještě při vědomí komunikoval…

bergen ( 25. června 2022 10:30 )

K těm islámským špinám bych nikdy nejel utrácet svoje těžce vydělané peníze.

lukim ( 25. června 2022 05:18 )

V těchto případech je v cizině největší průšvih jazyková bariera a ta je v exotice prakticky všude!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání