Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Manželky mocných vyrazily na túru: Johnsonová i Macronová ve sportovním zdolávaly Alpy

Autor: amb - 
27. června 2022
18:17

Carrie Johnsonová a Brigitte Macronová vyměnily elegantní kostýmy za sportovní oblečení a vyrazily k německému jezeru Ferchensee na nordic walking. A připojila se ještě Britta Ernstová, manželka německého kancléře Olafa Scholze s partnerkou Charlese Michela, předsedy Evropského parlamentu, Amelie Derbaudrenghienovou. Jak si rozuměly?

Dámy, které měly místo lodiček vycházkové boty, tam doprovázel bývalý německého profesionální lyžař Christian Neureuther spolu se svou snachou, bývalou profesionální biatlonistku a běžkyní na lyžích Miriam Neureutherovou.

Šestice společně prozkoumávala oblast kolem hradu Elmau v bavorském Krünu. Podle fotek se zdálo, že všichni mají dobrou náladu a povídají si.

Johnsonová, Macronová, Ernstová a Derbaudrenghienová na vycháze s bývalými sportovci. (27. 6. 2022) Johnsonová, Macronová, Ernstová a Derbaudrenghienová na vycháze s bývalými sportovci. (27. 6. 2022) | Reuters

Oblečení vzácně nebylo nijak formální, Carrie si oblékla černé volnočasové kalhoty s pruhovaným tričkem větší velikosti. A Brigitte na sobě měla úzké černé kalhoty, růžovou košili a bílé tenisky.

V Německu se právě koná summit G7 a manželka německého kancléře Olafa Scholze Britta Ernstová plní první velký úkol, hostí manželky ostatních lídrů. Britta je ale sama politička, v Braniborsku zastává funkci ministryně školství a spolu se Scholzem tam i žije.

Ernstová proto zorganizovala pro ostatní dámy nabitý program. Sama je přitom aktivní a plánuje se ještě setkat s výzkumníky v oblasti klimatických změn a mistryní ve výrobě houslí v nedalekém Mittenwaldu.

Její manžel Scholz mezitím přivítal britského, kanadského, francouzského, italského, japonského a amerického lídra na třídenním summitu. Ten probíhá ve stínu války na Ukrajině a tématem je například nedostatek energií či potravinová krize.

Zatímco na vycházce se Carrie ukázala ve sportovním, po boku manžela dorazila na summit v bílém saku a volných kalhotách. Ruku v ruce se objevili na zámku Elmau v bavorských Alpách. Zatímco se Johnsonovi na setkání lídrů G7 usmívají, problémy na domácí scéně se u britského premiéra stupňují. Navzdory špatným průzkumům chce ale zůstat u moci dalších 10 let, jak oznámil kritikům.

Britský premiér Boris Johnson s manželkou Carrie na summitu G7 (26.6.2022) Britský premiér Boris Johnson s manželkou Carrie na summitu G7 (26.6.2022) | Reuters

Na otázku novinářů, zda si Johnson nedělá iluze o svých šancích na politické přežití, odpověděl: „Chtěl bych říci, že toto je vláda, která začíná plnit úkoly pro občany této země a máme před sebou ještě obrovský kus práce.“

Dodal, že plánuje pomoci lidem překonat inflační tlaky, stejně jako zavést reformy pro posílení ekonomiky a nižší náklady na státní správu. Někteří kritici ho mezitím přirovnávají k Putinovi, když tvrdí, že se nechce vzdát premiérského křesla.

Kritice čelí i manželka Carrie. Manželé jsou obviňováni, že premiér chtěl za peníze konzervativního dárce lorda Brownlowa postavit pro svého syna domek na stromě. Ten prý plánoval vybavit neprůstřelným sklem za 150 000 liber.

S válkou na Ukrajině v pozadí Johnson zdůrazňuje nutnost jednoty vůči Rusku. Británie hraje klíčovou roli ve snaze znemožnit Rusku nadále obchodovat ze zlatem a vyhýbat se tímto způsobem sankcím. 

G7 se na svou stranu snaží přetáhnout další významné hráče, a to pomocí plánu na rozvoj globálních infrastruktur. Biden oznámil projekt, který má shromáždit přibližně 600 miliard dolarů na stavbu silnic či přístavů v chudých zemích. V rámci dalšího oslovení zemí globálního Jihu pozval Scholz na summit vedoucí představitele Argentiny, Indie, Indonésie, Senegalu a Jihoafrické republiky.

Zatímco Argentina a Indonésie při klíčovém hlasování OSN odsoudily Rusko, ostatní tři se hlasování zdrželi. Všechny přitom přímo zasáhla hrozící hladová krize vyvolaná zadržením vývozu obilí a pšenice z Ukrajiny.

23:02
19. 8. 2022

Vážení čtenáři, přejeme pro dnešek dobrou noc, další zprávy přineseme opět ráno.

22:51
19. 8. 2022

Navzdory ostřelování bylo na Ukrajině již sklizeno více než 23 milionů tun obilí. Jen v červenci shořelo na Ukrajině více než 70 000 hektarů obilí kvůli ruskému ostřelování.

22:50
19. 8. 2022

Lidé z Pokrovska v Doněcké oblasti se loučí u evakuačních vlaků do Lvova a Dněpru. Muži musí zůstat, odcházejí většinou jen ženy.

Evakuace obyvatel z Pokrovska v Doněcké oblasti (19. 8. 2022) Evakuace obyvatel z Pokrovska v Doněcké oblasti (19. 8. 2022) Evakuace obyvatel z Pokrovska v Doněcké oblasti (19. 8. 2022)
Zobrazit celý online

Video  Autor Putinových projevů pro Blesk: Putin má několik slabin! A jeho zdraví se opravdu zhoršuje 
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa