Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

„Zdivočelí“ turisté trápí Baleáry. Muž (†31) zemřel po skoku z útesu, další (†34) upadl z balkónu

Autor: ČTK - 
28. května 2022
08:28

Se zrušením restrikcí zavedených v předchozích dvou letech kvůli pandemii covidu-19 se výrazněji obnovil turistický ruch na španělských Baleárských ostrovech. Vzrostl počet turistů, a to i těch, kteří ve větší míře konzumují alkohol. To si podle deníku El País jen za tento měsíc vyžádalo na Baleárách několik vážných zranění a jedno úmrtí, další turista tam před dvěma týdny zemřel po skoku z útesu do vody.

Několik zranění a jednu oběť si na Baleárách vyžádal takzvaný balconing. Při této podivné zábavě se v této oblíbené destinaci každoročně zraní, někdy i smrtelně, několik lidí, a tamní úřady už proto za to zavedly i pokuty. Balconing spočívá v tom, že turisté, zejména mladí a často pod vlivem alkoholu, přelézají z jednoho hotelového balkonu na druhý nebo z nich skáčou do bazénu.

V polovině května takto zemřel čtyřiatřicetiletý irský turista, který po návratu z oslavy spadl z balkonu ze sedmého patra hotelu v letovisku Magaluf. Podle svědků, kteří v tu dobu už snídali na terase, se chvilku procházel po zábradlí balkonu, než z něj spadl a smrtelně se zranil. Přivolaní záchranáři už mu nemohli pomoci. Podle policie byl opilý.

Druhé květnové úmrtí na Baleárách s alkoholem nesouviselo. Jedenatřicetiletý Holanďan zemřel po skoku z útesu do moře na jihu Mallorky, protože špatně odhadl vzdálenost a hloubku a dopadl na skálu v moři. Poté omdlel a utopil se, uvedl deník El País.

Video  Úchvatná Mallorca  - Youtube/InfoMallorca.net
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa