Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Vražda v Paříži: Útočník ubil k smrti pracovníka ochranky katarské ambasády

Autor: ČTK - 
23. května 2022
11:10

Na velvyslanectví Kataru v Paříži byl dnes ráno zavražděn člen ostrahy, uvedla francouzská média s odvoláním na policejní zdroje. Policie podezřelého na místě zadržela.

Podle agentury AFP se incident stal kolem sedmé hodiny ráno v budově katarské ambasády nedaleko třídy Champs-Elysées. Útočník se pohádal se členem ochranky. Podle webu Actu17 ho následně ubil k smrti.

Policie rychle dorazila na místo a podezřelého zadržela. Policejní zdroj agentuře Reuters řekl, že čin zřejmě nebyl teroristicky motivovaný.

Francouzská Národní protiteroristická prokuratura (PNAT) na místo přivolána nebyla.

„Mohu potvrdit, že dnes bylo zahájeno vyšetřování ve věci vraždy. Okolnosti smrti strážného budou teprve přesně zjištěny,“ řekl AFP státní zástupce. Pařížská kriminální policie čin vyšetřuje.

Video  7 věcí, které jste nevěděli o Emmanuelu Macronovi  - Videohub
Video se připravuje ...

tom999 ( 23. května 2022 19:07 )

Šaría je hlavním zdrojem katarské legislativy. Uplatňuje se v rodinném právu, dědictví a řady trestních činů včetně cizoložství, krádeže a vraždy. V některých případech jsou u šariátských soudů svědectví žen brána s poloviční hodnotou, v některých nejsou přijímána vůbec. Rodinné právo bylo kodifikováno v roce 2006. Bičování je v Kataru vykonáváno jako trest za konzumaci alkoholu a zakázaných pohlavních styků. Cizoložství má být podle trestního zákona trestáno 100 ranami. V případech, kdy se cizoložství dopustí muslimka s nemuslimem, může být trestem i smrt. Tělesné tresty jsou v Kataru. Apostáze (odpadnutí od víry) je zde zločin, za který hrozí trest smrti. Rouhání se trestá až sedmiletým vězením. Proselytismus neislámských náboženství se trestá až deseti lety ve vězení. Homosexuální styk se trestá až pětiletým trestem odnětí svobody........

!!!!! Katarský Emir šejk Tamim bin Hamad Al Thani na společné konferenci s kancléřem Olafem Scholzem potvrdil, že Katar plánuje v roce 2024 dodávat do Německa zkapalněný zemní plyn.

Takže namísto krvavého ruského plynu budou Němci dovážet křišťálově čistý demokratický katarský plyn. !!!!!

tom999 ( 23. května 2022 19:03 )

Incident se stal kolem sedmé hodiny ráno v budově katarské ambasády nedaleko třídy Champs-Elysées.

KDO ASI tak kolem sedme hodiny rano SE MUZE P R O D U C I R O V A T se po ambasade??!!??

Tkaze to byl nejakej p r i n c nebo neco podobneho //Útočník // se pohádal se členem ochranky. . . . . . OCHRANKA nebyla dostatecne u c t i v a - - - tak co snim !!!!!

Ti princove maji jinou moralku ve se ZEMI a nejsou zvikli na chovani evropske !!!!!!!!!!!

bergen ( 23. května 2022 14:06 )

Nebyl to teroristický čin,ale s naprostou jistotou to udělal nějaký fanatický vyznavač zvráceného islámu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa