Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Muž ohrožoval velkým nožem policisty na známém nádraží v Paříži. Zastřelili ho

Autor: ČTK - 
14. února 2022
09:25

Muž ozbrojený nožem dnes ráno na pařížském Severním nádraží (Gare du Nord) ohrožoval policisty. Ti proti němu zasáhli a zastřelili ho. Ministr dopravy Jean-Baptiste Djebbari rozhlasové stanici RMC řekl, že policisté utrpěli jen lehká zranění a nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o teroristický čin. Útočníka podle ministra policisté znali již z dřívějška, často se pohyboval v prostorách nádraží.

Nůž útočníka měřil asi 30 centimetrů a byl na něm nápis ACAB (All cops are bastards, Všichni policajti jsou parchanti).

Policisté razantně zasáhli v obavě, že by muž mohl ohrozit cestující na frekventovaném nádraží, odkud odjíždějí rychlíky na sever Francie i do zahraničí.

„Dnes ráno kolem 7:00 ohrožovala policejní hlídku v regionu Île-de-France osoba vyzbrojená nožem. Policisté použili své zbraně, a předešli tak ohrožení sebe i cestujících,“ napsal na twitteru ministr vnitra Gérald Darmanin.

Kvůli incidentu byl omezen provoz v zóně odjezdů dálkových vlaků na Severním nádraží. Několik vlaků podle BFM TV nabralo zpoždění, zejména vlaky Eurostar do Belgie a Británie.

Video  Jeden z dřívějších útoků: Útočník v Paříži pobodal pět lidí, jednoho zabil a utíkal. Policisté ho zastřelili  - twitter
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi