Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Bidenův jaderný expert budí kontroverze: Nosí podpatky, rtěnky a nechává si říkat „oni“

Autor: for - 
16. února 2022
05:00

Sam Brinton má dva magisterské tituly z prestižní univerzity, titul v oboru jaderného inženýrství, technologie a politiky. Nyní se pyšní i titulem experta ministerstva energetiky Spojených států amerických. I tak ale sklízí vlnu kritiky, a to především za svůj vzhled. Nově přijatý expert si totiž nechává říkat „oni“ a tradičně jej potkáme ve výrazných šatech, na podpatcích a s knírem.

Americký prezident Joe Biden jmenoval šéfem poradců pro jadernou politiku Sama Brintona. Úřad pro jadernou energii, který je považován za jeden z nejdůležitějších rezortů, tak do svých řad získal kvalifikovaného, ale velice kontroverzního experta. 

„Kritici tvrdí, že vzhled nového poradce je až moc kontroverzní a extravagantní. Podle nich se nehodí do veřejné správy,“ zveřejnil server sparkchronicles.com. Právě konzervativní strany mají s přijetím experta na likvidaci vyhořelého paliva a odpadu největší problém. 

Podpatky, červené šaty a onikání 

Za Brintonem stojí řada úspěchů. Získal dvojitý titul na prestižní MIT, je odborníkem na jadernou energetiku a velkou část života věnoval podpoře sexuálních menšin. Sám se totiž cítí jako člověk s proměnlivou pohlavní identitou a nechává se oslovovat zájmenem oni. A svou sexuální a pohlavní identitu projevuje i svým vzhledem, který se dá nazvat kontroverzním. 

Brinton má několik vzhledových atributů. Holá hlava, knírek, rudá rtěnka a dámské, mnohdy velice výrazné, šaty. „Dokonce budu (podle mých znalostí) první genderově fluidní osobou ve vedení federální vlády. Ale co je nejdůležitější, budu zodpovědný za hledání řešení problému, kterému jsem zasvětil svůj život... Toto je den, o kterém jsem snil víc než dekádu,“ sdílel na twitteru své nadšení z přijetí nabídky na americkém Úřadu pro jadernou energetiku.

Brinton se v politice angažoval již dříve, kdy bývalým prezidentům dělal poradce. Barackovi Obamovi radil v problematice týkající se práv homosexuálů, Donaldu Trumpovi zase radil s nukleárním odpadem.  

Přijetí do úřadu ale vyvolalo vlnu reakcí. Lidé začali také aktivně vyhledávat záznamy z besed, kterých se Brinton účastnil a kde se mnohdy zvěčňoval v netradičním oblečení v netradičních pozicích. Na jednom takovém snímku stojí po boku člověka, který je oblečen v latexu a kterého drží za obojek. 

Video  Blesk Podcast: Nikdo mě sexuálně nepřitahuje, přiznala Jana. Odmítání mužů je nepříjemné  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa