Čtvrtek 19. května 2022
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Polojasno 21°C

Biden zvažuje uvalení sankcí přímo na Putina. Konflikt by měl „obrovské globální následky“

Autor: ČTK - 
25. ledna 2022
20:49

Americký prezident Joe Biden dnes uvedl, že zváží uvalení sankcí přímo na ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud Rusko napadne Ukrajinu. Varoval také, že ruský útok by měl obrovské globální následky, uvedla agentura Reuters.

Podle Bidena nedošlo k žádným změnám u ruských sil rozmístěných u ukrajinských hranic. Ujistil, že nemá v úmyslu vyslat americké jednotky na Ukrajinu, ale uvedl, že v nejbližší době by se mohla do regionu přesunout část z 8500 amerických vojáků, kteří byli kvůli krizi uvedeni do bojové pohotovosti.

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a nově též v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že Moskva připravuje invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. Z Washingtonu v posledních dnech zaznělo, že Rusko by mohlo zahájit útok kdykoliv, americká diplomacie proto ohlásila evakuaci rodin diplomatů z Kyjeva. Rusko, které v roce 2014 anektovalo ukrajinský poloostrov Krym, popírá, že by útok chystalo.

Video  Lipavský: Na východ Ukrajiny nejezděte, není to bezpečné.  - ČTK
Video se připravuje ...

panda82 ( 27. ledna 2022 11:23 )

Dědek si troufá, už jen myšlenka je na senilního dědka silné kafe, má počítat hřebíky do rakve, a ne si hrát na vojáka, ještě to nezačalo a už má 5 obětí na kontě

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa