Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Bývalý voják (45) si odmítl nasadit roušku, zastřelil dva lidi: Zranil i dívku (10) v Moskvě

Aktualizováno -
7. prosince 2021
20:37
Autor: ČTK - 
7. prosince 2021
16:12

Nejméně dva lidé dnes zemřeli a čtyři utrpěli zranění při střelbě v centru služeb poskytovaných ruskými úřady na jihovýchodě Moskvy. Pachatele, který začal střílet, protože si nechtěl nasadit roušku, se podařilo na místě zadržet. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na zdroje z orgánů zabývajících se stíháním trestné činnosti.

Muž střílel z původně traumatické pistole upravené pro použití ostré munice. Konflikt s ním propukl poté, co ho pracovník ostrahy vyzval, aby respektoval protikoronavirová opatření a nasadil si roušku. Vyšetřovatelé zadrženého poslali na psychiatrické vyšetření.

Mluvčí ministerstva vnitra Irina Volková uvedla, že útočníkem byl 45letý Moskvan, kterého zadržel jeden z pracovníků centra. Média později napsala, že se jedná o bývalého vojáka Sergeje Glazova, který byl demobilizován v roce 2010. Po střelbě ho zneškodnil zaměstnanec ministerstva vnitra pracující v migračním oddělení. Ten uvedl, že útočník měl u sebe kromě pistole také nůž a kladl odpor.

Podle předběžných informací střelec zabil pracovnici administrativního centra a jednoho z návštěvníků. Objevila se ale i zpráva, že druhou obětí by mohl být pracovník ostrahy.

Zástupkyně moskevského starosty Anastasija Rakovová sdělila, že zranění utrpěli devítiletá holčička a tři dospělí - dvě ženy a muž. Jejich stav lékaři hodnotí jako vážný. Dívka, která byla postřelena na krku, už podstoupila úspěšnou operaci.

pfoto1 ( 7. prosince 2021 21:45 )

Blesku, je sice hezké že máte nějakou sebereflexi, ale změnit text a neupozornit na to je trošku ubohé!

pfoto1 ( 7. prosince 2021 19:32 )

No jo, už se blbne i v Rusku. Ovšem to kde se to stalo vysvětluje, že ta zbraň byla "bojová". Být se to v nějakém z našich správných režimů, tak to bude jistě zbraň "mírotvorná"

trintin ( 7. prosince 2021 17:13 )

Možná jen "potomek slavných ruských bohatýrů", kteří už s vnuky husitů nejdou v bok po boku vpřed.

Zobrazit celou diskusi
Další videa