Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Dojatá Harrisová slavila 57. narozeniny. V Bílém domě se zpívalo a kytku přinesl prezident

Autor: Darina Jíchová - 
21. října 2021
12:31

Viceprezidentka Spojených států Kamala Harrisová ve středu slavila 57. narozeniny a mezi gratulanty samozřejmě nemohl chybět prezident Joe Biden. Ten svou pravou ruku zastihl v kanceláři, přinesl jí pugét květin a zarámovanou jejich společnou fotku. Její kolegové jí zase zazpívali narozeninovou písničku „Happy Birthday“. Její manžel a druhý gentleman USA Douglas Emhoff přesně před týdnem rovněž oslavil sedmapadesátiny, uvedl list Daily Mail.

Ve středu 20. října měla Harrisová narozeniny, týden před ní, 13. října, slavil její manžel. Ještě loni nevěděla, kde bude za rok slavit narozeniny, že to bude v prezidentském sídle. Do její kanceláře v Bílém domě nejdříve přišel gratulovat prezident Biden, v další místnosti pak na ni čekali její kolegové a členové jejího týmu.

Překvapení!“ jásali spolupracovníci Harrisové, když přišla do místnosti. Kolegové pro ni měli další květinu a písničku. „No, Joe, jé. Jsem dojatá, děkuju,“ reagovala na dary a přání od prezidenta a políbila Bidena na tvář. „Ta je moje oblíbená,“ řekla Harrisová k zarámovanému snímku a slíbila, že si ho „hrdě pověsí na zeď“. Kromě snímku byl v rámečku ještě ručně psaný vzkaz, jeho obsah ale není znám.

Dojatá Harrisová slavila 57. narozeniny. V Bílém domě se zpívalo a kytku přinesl prezident Dojatá Harrisová slavila 57. narozeniny. V Bílém domě se zpívalo a kytku přinesl prezident | Tik Tik/The Biden White House

V jedné z jídelen na Harrisovou čekala další oslava, místnost byla vyzdobená balonky a nechyběl čokoládový dort se svíčkou. Viceprezidentka se držela za srdce a přijímala gratulace. Harrisová je vůbec první ženou, která drží druhou nejmocnější pozici v americké vládě, zároveň je první osobou tmavé pleti, kdo získal tuto roli. Je jakýmsi ztělesněním „amerického snu“, je totiž dcerou imigrantů, její otec je z Jamajky a matka z Indie. Je tak inspirací hned pro několik skupin: ženy a dívky, lidi s tmavou pletí a migranty.

Video Covidový Titanic v Česku: Primář o úbytku zdravotníků a nesplaceném dluhu z jara - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa