Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Španělský premiér slíbil na sjezdu socialistů zákaz prostituce, trest čeká i zákazníky

Autor: ČTK - 
17. října 2021
21:25

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes slíbil, že v zemi zruší prostituci. Uvedl to při závěrečném projevu na sjezdu španělské socialistické strany (PSOE), informovala místní média. Podle Sáncheze prostituce zotročuje ženy. V současnosti není v zemi nabízení sexuálních služeb zakázané. Zákon trestá jen kuplířství. Podle OSN je Španělsko jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce.

Sjezd socialistů už v sobotu schválil požadavek, aby strana předložila návrh zákona, který prostituci zakáže. Norma by měla trestat klienty prostitutek a chránit oběti zneužívání a kuplířství. Podle stanice TVE má návrh na zákaz prostituce mezi španělskými socialisty velkou podporu. Vedle stávajících vládních představitelů s ním souhlasí například bývalý premiér José Luis Rodríguez Zapatero.

Podle španělského tisku není jasné, jak by se k návrhu postavila menší vládní formace Unidas Podemos, ve které zákaz prostituce nemá zdaleka takovou podporu jako mezi členy PSOE.

Zákaz prostituce byl ve Španělsku zrušen v roce 1995 a od té doby tato činnost nepodléhá zvláštní právní regulaci. Podle stanice BBC nabízí sex za peníze ve Španělsku na 300 000 žen. OSN v roce 2016 odhadla, že prostituce v této jihoevropské zemi vygenerovala příjmy v hodnotě 3,7 miliardy eur (zhruba 94 miliard korun).

Podle předchozích odhadů OSN bylo Španělsko společně s Thajskem a Portorikem jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce. Podle průzkumu z roku 2009 si každý třetí muž ve Španělsku zaplatil za sex.

Video  Takto to vypadá v prostorách největšího pražského nevěstince Showpark Marketu.  - David Zima
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa