Středa 20. října 2021
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Polojasno 19°C

Dívku učitelé brutálně zbičovali na dvorku školy. Trest si vyžádali rodiče za pití alkoholu

Autor: Darina Jíchová - 
12. října 2021
20:00

Na sociálních sítích se šíří šokující video, na kterém je brutálně bičována dívka. Záběry ukazují, jak klečí na zemi a čtyři muži ji surově bijí holemi. Video bylo natočeno v jedné z muslimských škol v Nigérii. Podle místního tisku si trest vyžádali přímo rodiče, protože dívka byla přichycena při pití alkoholu ve škole, informoval list Daily Mail.

Záběry vzbudily obrovskou kritiku, do vyšetřování se vložila i regionální vláda, která okamžitě nechala odvolat ředitele školy. Místní dosvědčili, že dívka čelila obvinění, že na půdě škole pila alkohol, dodali také, že vykonavatelé trestu jsou její učitelé.

Otec: Trestu jsem chtěl přihlížet

Záběry ukazují, že dívka se snažila bránit rukama, kryla si hlavně hlavu a obličej. Bití bylo tak zuřivé, že jí muži shodili hidžáb. Otec dívky vypověděl pro stanici BBC, že bičování schvaluje. Doplnil, že o trest požádal poté, co viděl důkazy o tom, že jeho dcera ve škole pije. „O incidentu jsem informoval školu a osobně jsem je požádal o to, aby jí udělili náležitý trest. Trval jsem na tom, že výkonu trestu budu přihlížet,“ uvedl otec.

Místní vypověděli, že dívka byla součástí skupinky studentů, která byla přistižena při pití alkoholu ve škole. Jednalo se o 4 chlapce a 2 dívky včetně potrestané, jeden z nich slavil narozeniny. Zbitá nebyla jen jedna dívka, stejný trest stihl i jednoho z chlapců. Všichni studenti popírají, že by pili alkohol.

Škola si za potrestáním stojí

Místní vypověděli, že se jedná o školu ve státě Kwara, doplnili také, že zbitým teenagerům byla poskytnuta lékařská pomoc. Vedení školy brání svoje rozhodnutí studenty tvrdě potrestat, protože měli povolení rodičů, navíc je podle nich trest v souladu s islámskými zákony.

Zděšená jednáním školy byla i místní vláda, která zahájila šetření a ředitele školy odvolala. Svolala komisi čítající muslimské učence a duchovní i politické lídry, aby věc prošetřila. „Přes tvrzení vedení školy o svolení ze strany rodičů, naše vláda bere situaci velmi vážně a odsuzuje surové bití dětí,“ vzkázaly úřady.

Další videa