Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Silné zemětřesení zasáhlo Austrálii: Otřesy pocítily Sydney i Melbourne. Lidé jsou vyděšení

Aktualizováno -
22. září 2021
12:00
Autor: ČTK - 
22. září 2021
06:47

Australský stát Viktorie dnes ráno zasáhlo silné zemětřesení. Podle australské geologické služby dosáhlo síly šesti stupňů, informovala agentura Reuters. Ačkoliv to bylo jedno z nejsilnějších zemětřesení v Austrálii v posledních letech, nezpůsobilo významné škody, poznamenal server BBC News. Varování před cunami úřady nevydaly.

„Nemáme hlášena vážná zranění či něco horšího,“ uvedl australský premiér Scott Morrison. Podle něj však otřes vyděsil mnoho lidí, protože zemětřesení nejsou na jihu Austrálie častá.

Takhle to vypadalo v Melbourne krátce po otřesech:

Podle tisku byly otřesy cítit v obou největších australských městech - v Sydney a v Melbourne, kde bylo nutné evakuovat několik bytových domů. Z tohoto města média také hlásí škody na budovách a na majetku.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo v oblasti města Mansfield ve státě Viktorie, které leží asi 200 kilometrů od Melbourne. Toto druhé nejlidnatější australské město zároveň hlásí menší škody na majetku. Otřesy v oblasti Melbourne poškodily komíny, fasády a starší budovy, popsala agentura AP, podle níž otřesy dosáhly síly 5,9 stupně.

Otřes trval podle místních médií 15 až 20 sekund. Po hlavním otřesu následovaly další, které měly už slabší intenzitu.

Video Chorvatsko postihlo silné zemětřesení: Takhle zdevastovalo město Petrinja - Reuters / Foto: ČTK, Profimedia

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa