Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Láska Macronových po 20 letech? Je stále „svěží a žhnoucí“, tvrdí nová kniha

Autor: Darina Jíchová - 
14. září 2021
05:15

Jestli je něco, co fascinuje Francouze a vlastně i celý svět, pak je to milostný příběh prezidenta Emmanuela Macrona (43) a jeho o čtvrt století starší manželky Brigitte (68). Tedy čtyřicátníka a ženy v důchodovém věku. Macron svou vyvolenou poznal jako student lycea, ona byla jeho učitelkou. Tímto tématem se zabývá i jedna z posledních knih, která o Macronových vyšla, podle její autorky je láska mezi prezidentským párem stále „žhnoucí“, uvedl magazín Gala.

Nejnovější kniha o Macronových vyšla na konci srpna a její autorkou je Gaël Tchakaloffová. Spisovatelka pro reportéry magazínu odhalila, že se prezidentskému páru snažila co nejvíce přiblížit a jejich vztah vystihnout co možná nejpřesněji. Tchakaloffová dodala, že manželům chtěla porozumět, hlavně tomu, jak jejich vztah může být i po více než 20 letech „stále svěží“.

„Když sledujete Brigitte a Emmanuela Macronovy, první, co zpozorujete, je jejich vzájemná láska. Toho si nelze nevšimnout,“ komentovala Tchakaloffová. To je jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodla napsat svou knihu, uvedla, že původně zamýšlela psát výhradně o první dámě Francie. „Postupně jsem si uvědomila, že mým tématem je celý pár, nejen Brigitte Macronová,“ přiznala.

„Chovají se jako zamilovaní teenageři“

Tchakaloffová skutečně chtěla psát o první dámě, se kterou se seznámila během Macronovy prezidentské kampaně. Ženy se sblížily, jenže spisovatelka zjistila, že Macronovou a její vztah s prezidentem nejde jen tak oddělit. „Jejich láska prochází vším. Pokaždé, když se někdo o Macronovi nebo jeho ženě zmíní, první myšlenky směřují k jejich neuvěřitelnému příběhu,“ vysvětlila Tchakaloffová.

Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte hostili chilského prezidenta Sebastiána Piñeru. Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte hostili chilského prezidenta Sebastiána Piñeru. | Reuters

Není jediná, kdo mluví o tom, že láska mezi Macronovými je na první pohled patrná a téměř „hmatatelná“. „Co je neuvěřitelné, je to, že se stále chovají jako zamilovaní teenageři, líbají se a vodí se za ruce,“ řekl spisovatelce jeden z prezidentových známých Gaspard Gantzer.

„Způsob, jakým se milují, je silný a pohádkový, má ale i hravou stránku. I po dvou dekádách si společně užívají spoustu zábavy, rádi spolu tráví čas, smějí se společně a vtipkují,“ popsala Tchakaloffová.

„Pokaždé, když jeden druhého vidí, vypadá to, jako by se minimálně tři měsíce neviděli, vrhnou se na sebe, objímají se, chytají se za ruce. Jejich vztah je neuvěřitelně svěží a žhnoucí i po letech,“ dodala Tchakaloffová. „Rozpaky, které někdo může cítit, když ty dva vidí, je vlastně jen žárlivost. Všichni tak trochu žárlíme na jejich vztah,“ navázal Gantzer.

„Všichni sníme o vztahu, jaký mají Macronovi“

„Ano, myslím, že všichni tajně sníme o vztahu, jaký mají,“ s jeho názorem souhlasí i Tchakaloffová. Zároveň však dodává, že ne všechny vztahy jsou takové, ten Macronových je neuvěřitelně intimní. Autorka se nebojí srovnávat Macronovou s ostatními prvními dámami. „Podíváme-li se na Michelle Obamovou, Hillary Clintonovou nebo na naši vlastní Claude Pompidouovou, která se zaměřovala převážně na kulturu, je třeba říct, že Brigitte Macronová je všestrannější,“ uvádí Tchakaloffová.

Macronová se jako bývalá učitelka velmi zaměřuje na vzdělávání, sama se vrátila za katedru v projektu, který nabízí vzdělání všem dospělým, již neměli šanci školu dokončit. Je hlavou několika charit a nadací, pravidelně navštěvuje nemocnice a pacienty. První dáma Francie otevřela téma šikany na školách a boje proti ní. „Ona je ten hlavní důvod, proč jsou jako pár tak výrazní,“ domnívá se Tchakaloffová.

Už se nikdy nechtějí skrývat

„Brigitte Macronová je někdo, koho nejde přehlédnout. Je to vášnivá žena zanícená pro to, co ji zajímá. Proto mám v knize kapitolu nazvanou Lekce. Viděla jsem ji učit a už dlouho jsem nebyla svědkem takové intenzity a odhodlání. Bylo mi jasné, že svému původnímu zaměstnání mnohé obětovala,“ podle autorky byla Macronová právě ta pedagožka, která považuje svoje povolání za poslání.

„Je to žena na všech frontách, je ochotná se rozdat, obětovat svůj čas i sebe samu, zároveň ale na sebe nerada upozorňuje. Nechce být v popředí a pozornost veřejnosti nechce ani pro svůj vztah,“ podle Tchakaloffové Macronovi nechtějí, aby se veřejně jejich vztah rozebíral, zároveň se ale už nikdy nechtějí před nikým skrývat, jak tomu bylo na začátku jejich románku. Kniha Tant qu'on est tous les deus, volně přeloženo do češtiny: Dokud jsme dva, vyšla 25. srpna tohoto roku.

Video  Český architekt zažil v New Yorku 11. září: O šoku i modelech, kterými pomohl hasičům  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

AHel ( 13. října 2021 01:03 )

Úča generál a její podpantoflák gay....hnus

Pollo ( 14. září 2021 10:21 )

Macron je homosexuál a ta babča je dobré dlouhodobé krytí. Včetně vodění za ruku a pusinek. A Francouzi to vědí. Ta kniha je PR na objednávku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa